banner2

Kaybedenler kulübü dağılıyor! Seçim bitti ittifak bitti

Muhalefete yakınlığıyla bilinen gazeteci İsmail Saymaz 7'li ittifakın dağılacağına yönelik açıklamasında "Muhalefet Meclis'te tek parça hareket edemeyebilir. İyi Parti Meclis'te 'bu bir seçim ittifakıydı, seçim bitti ittifak bitti' diyecek" ifadelerini kullandı.

Gündem 31.05.2023, 15:02 31.05.2023, 15:53
Abone ol
Kaybedenler kulübü dağılıyor! Seçim bitti ittifak bitti

Muhalif gazeteci İsmail Saymaz, "Gün sonunda bu sistemi eğer her şey rutininde devam ederse ancak bir 5 yıl sonra tartışabiliriz. O zaman da açılmaya gerek kalır mı emin değilim. Muhalefet bu cephede kaybetti. Bu arada muhalefet Meclis’te tek parça hareket edemeyebilir. Meclis’te dün İYİ Parti kendi divanını topladı 4,5 saat boyunca nerede hata yaptık tartışması yapıldı" ifadelerini kullandı.

"SEÇİM BİTTİ İTTFAK BİTTİ"

Sözlerine devam eden Saymaz, Adaydan tutalım da masadan kalkıp geri dönmeye varıncaya kadar birçok başlık tartışıldı. Tabii ki burada altılı masanın oluşumuna ve ittifaka dair eleştiriler geldi. Bu nedenle Meclis’te İYİ Parti bu bir seçim ittifakıydı seçim bitti ittifak bitti diyecek muhtemelen." dedi.

KÜÇÜK ORTAK AÇIKLAMASI

Saymaz, "Yerel seçim için başka bir mekanizma devreye girer ama bugün itibariyle seçim bitti ittifak bitti diyecek. Deva Gelecek Partisi ve Saadet Partisi'yle asıl ittifakı onlarla sonlandırıyor. CHP ile ilişkisini sürdürür ama bunu ittifak ilişkisi içerisinde değil eskiden beri hukuku olan iki parti olarak sürdürürler." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!