Yandex Metrica

Sitede Ara

Kaya Sabancı kimdir? Kaya Sabancı ne iş yapıyor?

Kaya Sabancı kimdir? Kaya Sabancı ne iş yapıyor?

Sabancı ailesinin bir üyesi olan ve Amerika'da kurduğu şirketle çalışmalarına devam eden Kaya Sabancı'nın kim olduğu son günlerde arama motorlarına oldukça fazla soruluyor. Kaya Sabancı kimdir, ne iş yapar sorularının yanıtı haberimizin detayında...

Gündem

21.06.2024, 10:25

Kaya Sabancı Türkiye'nin en zengin ailelerinden biri olan Sabancı ailesinin gözlerden uzak yaşamını sürdüren fertlerinden biridir. Kaya Sabancı yaşamını ABD'de sürdürüyor. Zaman zaman tatillerde Türkiye'ye gelen Kaya Sabancı memleket özlemini bu şekilde gideriyor. Kaya Sabancı'nın kim olduğu soruları son zamanlarda ise arama motorlarına sıkça soruluyor. İşte Kaya Sabancı'nın hayatı ve biyografisi...

TÜİK Başkanı Erhan Çetinkaya kimdir? TÜİK Başkanı Erhan Çetinkaya kimdir? Haberi Görüntüle

KAYA SABANCI KİMDİR?

Kaya Sabancı, Sabancı ailesinin bir üyesidir. İş insanı olan Kaya Sabancı Hacı Mehmet Sabancı'nın oğludur. Kaya Sabancı aynı zamanda ailenin denizcilik sektöründe faaliyet gösteren firması YASA Holding'in sahibi Yalçın Sabancı'nın kardeşidir. 

Kaya Sabancı'nın oğlu Cem Sabancı 2004 yılında trafik kazasında hayata gözlerini yumdu. Bu acı olayın ardından Kaya Sabancı hayatını ABD'de sürdürmeye başladı. 

Kaya Sabancı iş hayatına ABD'de devam ediyor. ABD'nin Miami kentinde  Kasa International Corp. adlı şirkette çalışmalarına devam ediyor. 

72 yaşında olan Kaya Sabancı hem Türkiye'de hem de ABD'de saygı duyulan bir iş insanıdır. Kaya Sabancı tatil zamanlarında sık sık Ege ve Akdeniz kıyılarını ziyaret ediyor. 

Euro 2024 şampiyonu hangi takım? İspanya-İngiltere maçı kaç kaç bitti? Euro 2024 şampiyonu hangi takım? İspanya-İngiltere maçı kaç kaç bitti? Haberi Görüntüle

KAYA SABANCI NE İŞ YAPIYOR?

Kaya Sabancı iş insanıdır. Çalışmalarına ABD'de devam ediyor. Miami'de kurduğu Kasa International Corp. adlı şirketi yönetiyor. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Mehmet KARAKOCA

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading