Yandex Metrica

Sitede Ara

Kavurucu sıcaklara bayram arası: Bu 3 güne dikkat! 8 derece birden düşecek

Kavurucu sıcaklara bayram arası: Bu 3 güne dikkat! 8 derece birden düşecek

Yurt genelindeki bunaltan sıcaklar etkisini devam ettiriyor ancak hafta sonu sıcaklıkta düşüş olacak. Mega kent İstanbul'da cuma akşamı şiddetli yağış bekleniyor. Ayrıa nem oranı da düşecek. Cumartesi günü ise sıcaklıklar İstanbul ve Bursa'da 8 derece birden düşecek. 

Gündem

13.06.2024, 14:51

Yurt genelinde aşırı sıcaklar devam ediyor. Termometrelerin 44,6 dereceyi gösterdiği Aydın, ölçüm yapılan 1938'den bu yana en sıcak haziran gününü yaşadı. Manisa'da engelli, hamile ve kronik rahatsızlığı bulunan kamu çalışanlarına 2 gün idari izin verildi. Adana ve Antalya başta olmak üzere yurdfun birçok bölgesinde aşırı sıcaklar hakim. İstanbul da son birkaç gündür sıcak havanın etkisinde. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son tahminlere göre; hava sıcaklığı artışını sürdürerek ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek. Rüzgârın, İç Ege ve Göller Yöresinde batı ve kuzeybatıdan kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunası gerekiyor.

Bakan Yerlikaya açıkladı: Bir haftada 2  milyon 408 bin 77 araç denetlendi Bakan Yerlikaya açıkladı: Bir haftada 2 milyon 408 bin 77... Haberi Görüntüle

SICAKLIK 8 DERECE BİRDEN DÜŞECEK

Yurt genelindeki bunaltan sıcaklar etkisini devam ettiriyor ancak hafta sonu sıcaklıkta düşüş olacak. Mega kent İstanbul'da cuma akşamı şiddetli yağış bekleniyor. Cumartesi günü sıcaklığın İstanbul ve Bursa'da  8 derece birden düşmesi bekleniyor. İzmir de cumartesi günü serinleyecek. Marmara bölgesidne rüzgar biraz sert esecek ama hava sıcaklığı etkisini devam ettirecek.

Otoyol ve köprülere zam var mı? Kalkınma Yolu Projesi'nde son durum: Bakan Uraloğlu canlı yayında açıkladı Otoyol ve köprülere zam var mı? Kalkınma Yolu Projesi'nde son... Haberi Görüntüle

TRAKYA'DA ŞİDDETLİ YAĞIŞ

Cuma günü de Trakya'da şiddetli yağış bekleniyor. Uzmanlar, sel tehlikesine karşı tedbirli olunması gerektiğini bildirirken İç Anadolu'da sıcaklık ise çok yüksek olacak. Eskişehir 38, Konya ve Kayseri 36, Sivas 32 derece. Cumartesi bölgede sağanak geçişleri olacak.

Radhika Merchant kimdir? İlaç devinin varisi 600 milyon dolarlık düğünle evlendi! Radhika Merchant kimdir? İlaç devinin varisi 600 milyon dolarlık düğünle... Haberi Görüntüle

BU SAATLERDE DIŞARI ÇIKMAYIN

Ege iki gün daha aşırı sıcak. Yetkililer zorunlu olmadıkça öğle saatlerinde dışarı çıkılmaması gerektiğini bildirdi. Manisa ve Denizli 43, Aydın 44, Muğla 41, Kütahya 36, Bodrum 38 derece. Cuma Ayfonkarahisar ve Kütahya'da yağış bekleniyor. Akdeniz'de Kahramanmaraş 40, Adana 38, Isparta 39, Hatay 38 derece.

İspanya-İngiltere EURO 2024 final maçı ne zaman, saat kaçta? İspanya-İngiltere EURO 2024 final maçı ne zaman, saat kaçta? Haberi Görüntüle

KARADENİZ BÖLGESİNDE VE DOĞU ANADOLU'DA YAĞIŞ VAR

Cuma günü ve bayram boyunca yüksek sıcaklıkların devam etmesi bekleniyor. Karadeniz bölgesinde cuma akşamı ve cumartesi kuvvetli yağış bekleniyor. Doğu Anadolu geneli açık. Güneydoğu'da sıcaklık biraz daha artacak. Doğu Anadolu'da hafta sonu yine sağanak yağış var.

Habere Tepki Ver

0

0

0

1

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading