Yandex Metrica

Kavurucu sıcaklar geliyor! 40 dereceyi geçecek: Bu saatlerde dışarı çıkmayın

Kavurucu sıcaklar geliyor! 40 dereceyi geçecek: Bu saatlerde dışarı çıkmayın

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, bu hafta boyunca yurdun doğu kesimlerinde yağış var, batı kesimlerinde yağış yok. Sıcaklıklar salı gününe kadar mevsim normalleri civarında, salıdan itibaren mevsim normallerinin 2 ile 5 derece üzerinde seyredecek. Bazı illerde sıcaklık, 40 dereceyi birden geçecek. Uzmanlar, vatandaşların öğle vakitlerinde yani güneş ışınların dik geldiği saatlerde dışarı çıkmaması gerektiğini ifade ediyor.

Gündem

10.06.2024, 09:31

Türkiye, kısa bir süre sıcak havanın etkisi altına girdi. Yurdun  doğu kesimleri kuvvetli yağışın etkisi altında ama diğer bölgeler aşırı sıcak.

Özellikle Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda bugün kuvvetli yağış bekleniyor. Yurdun doğusundaki yağışlar, cumaya kadar devam edecek.

Şehit Mustafa Cambaz kimdir, aslen nereli, kaç yaşındaydı? Mustafa Cambaz nerede ne zaman şehit oldu? Şehit Mustafa Cambaz kimdir, aslen nereli, kaç yaşındaydı? Mustafa Cambaz... Haberi Görüntüle

SICAKLIK 40 DERECENİN ÜZERİNE ÇIKACAK

Hava sıcaklığı ise salı gününden itibaren artmaya başlayacak. Bazı illerde sıcaklık, 40 dereceyi birden geçecek.

İç kesimlerde mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, Salı gününden itibaren artarak ülkemiz genelinde mevsim normalleri üzerine yükseleceği tahmin ediliyor.

Kadir İnanır yoğun bakımda mı? Kadir İnanır sağlık durumu nasıl? Kadir İnanır yoğun bakımda mı? Kadir İnanır sağlık durumu nasıl? Haberi Görüntüle

6-13 DERECE ÜSTÜNE ÇIKACAK

Hava Tahmin Uzmanı Cengiz Çelik, konuya ilişkin yaptığı açıklamada "Salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri mevsim normallerinin 6 ila 12 derece üzerinde sıcaklıklar bekliyoruz. Özellikle Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Güneydoğu bölgesinde sıcaklıklar yer yer 35 derecenin hatta güney bölgelerimizde 40 derecenin üzerine çıkacak" dedi.

AK Partili isim 'Uyanık olmalıyız' diyerek uyardı: Üst akıl şimdi de Türk aile yapısını hedef almıştır AK Partili isim 'Uyanık olmalıyız' diyerek uyardı: Üst akıl şimdi... Haberi Görüntüle

KUVVETLİ YAĞIŞLARA DİKKAT

Yurt genelinde hava sıcaklıklarının 2 ila 4 derece artarak mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor. Yağışların; Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Artvin ve Rize çevreleri ve Doğu Anadolu’nun kuzeyinde yerel kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Bilişim uzmanları açıkladı: Dünyayı etkileyen yazılım krizi Türkiye için bir fırsat! Milli ve yerli projeler çok önemli Bilişim uzmanları açıkladı: Dünyayı etkileyen yazılım krizi Türkiye için bir... Haberi Görüntüle

3 BÜYÜK İLDE HAVA NASIL?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre; İstanbul, Ankara ve İzmir'de yağış beklenmiyor. Hava sıcaklığının İstanbul ve Ankara'da 35, İzmir'de 40 dereceye yaklaşması öngörülüyor.

Uzmanlar, vatandaşların öğle vakitlerinde yani güneş ışınların dik geldiği saatlerde dışarı çıkmaması gerektiğini ifade ediyor.

Habere Tepki Ver

0

1

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading