Kaşıkçı elması çalındı mı? Milli Saraylar'dan flaş açıklama

Milli Saraylar, Kaşıkçı Elması'nın Topkapı Sarayı'ndan çalındığı iddialarını sosyal medya hesabından yaptığı fotoğraflı açıklamayla yalanladı. Açıklamada "Gerek basında gerekse sosyal mecralarda yer alan mesnetsiz ve gerçek dışı iddialarla ilgili hukuki yollara başvurulacaktır" ifadelerine yer verildi.

Gündem 12.05.2022, 14:35 12.05.2022, 14:57
Abone ol
Kaşıkçı elması çalındı mı? Milli Saraylar'dan flaş açıklama

Tarihi elmasların en büyüğü ve en meşhurlarından biri olan 86 karatlık Kaşıkçı Elması'nın Topkapı Sarayı'ndan çalındığı iddiası sosyal medyada gündem oldu.

Milli Saraylar sosyal medya hesabından bu iddiaları yalanlayarak fotoğraflı yanıt verdi. Milli Saraylar’dan yapılan açıklamada "Tarihî elmasların en büyüğü ve en meşhuru olarak gösterilen Kaşıkçı Elması, 2,5 yıldır Topkapı Sarayı’nda silah koleksiyonunun yer aldığı Dış Hazine Bölümü’nde sergilenmektedir.

Kaşıkçı Elması’nın kaybolduğu veya değiştirildiği ile ilgili gerçek dışı iddialar, Türkiye turizminin canlanmaya başladığı şu günlere hareketliliği baltalamaya yönelik maksatlı ve kamuoyunu yanıltmaya yönelik girişimlerdir. Başkanlığımızın her türlü iletişim ve bilgi sunma kanalları kamuoyuna açıktır. Gerek basında gerekse sosyal mecralarda yer alan mesnetsiz ve gerçek dışı iddialarla ilgili hukuki yollara başvurulacaktır." denildi.

CHP'Lİ AĞBABA ALET OLMUŞTU

CHP Genel Başkan Yardımcısı, Malatya Milletvekili Veli Ağbaba 'Kaşıkçı Elması'nın çalındığı yönündeki asılsız iddiları sonrası sosyal medyadan paylaşım yaparak bu çirkin provokasyona ortak olmuştu.

BARBAROS ŞANSAL: HESAP VER

CHP yandaşı Barbaros Şansal'ın, sosyal medya hesabından "Laga luga yapma, Kaşıkçı Elması nerede hesap ver!" paylaşımında bulunarak asılsız iddiayı ortaya attığı belirtildi.

AKIN İPEK: TOPKAPI SARAYI SOYULDU

FETÖ firarisi Akın İpek "Ülkenin geldiği yere bak arkadaş... Topkapı sarayı soyuldu, Kaşıkçı Elması kayıp diye haberler var; Yok artık diyemiyoruz. Yok artık diyemiyoruz, çünkü herifler 10 000 lerce pırıl pırıl gencin hayatını çaldılar. 1000 tane Kaşıkçı Elması, 1 tanesinin tırnağı etmez..." şeklinde algı içerikli paylaşımıyla yalana ortak oldu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!