banner2

Karamollaoğlu'nun İBB'nin terör örgütü üyelerine yönelik açıklaması 'yok artık' dedirtti

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, TVNET canlı yayınında, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. İçişleri Bakanlığı'nca İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde işe alındığı belirlenen 557 terör örgütü bağlantılı personel hakkında Karamollaoğlu 'İnanmıyorum' ifadelerini kullandı.

Gündem 16.12.2021, 11:48 16.12.2021, 12:33
Abone ol

TVNET'te canlı yayınlanan Sert Sorular programında, Taha Hüseyin Karagöz'ün sorularını yanıtlayan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu çok konuşulacak açıklamlarda bulundu:

'İNANMIYORUM'

Taha Karagöz'ün 'İBB'de işe alınan PKK'lılar hakkında ne düşünüyorsunuz' sorusuna ilişkin ' Ben kusura bakmasınlar terörle iltisaklı personel alımına itibar etmiyorum. Pasaport verilemez ibaresi koydular bana. Üç gün sonra şartlar değişti, hemen verdiler. İftira ettiklerini kabul ettiler. Ben bakanlığın söylemlerine nasıl güveneceğim. Hemen bu isimler mahkemeye verilmeli.' dedi.

'HÜKÜM GİYMİŞSE ÇALIŞAMAYACAK DİYE BİRŞEY YOK'

Karagöz'ün "Çoğu hüküm giymiş cezaevinde yatmış çıkmış şahıslar" ifadesi üzerine Karamollaoğlu "Hüküm giymişse çalışamayacak diye bir şey yok" diye konuştu. İçişleri Bakanlığı'nın pasaport sorunuyla ilgili o dönem yaptığı "Diplomatik pasaportu başvurusu üzerine üç gün sonra kendisine teslim edildi. Herhangi bir şerh yoktur" açıklaması hakkında ise "Bunu yapan doğru söylemiyor" karşılığını verdi.

'ADAYLAR BELLİ OLMADAN İSİM SÖYLEMEK DOĞRU OLMAZ'

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya'nın "Türkiye'nin 13'üncü cumhurbaşkanı bellidir" çıkışı için açıklama yapan Karamollaoğlu, 'Bilmem, kendisinin bilgisi var demek ki benim yok. Kim olması konusunda seçmenin tercihine bağlı. Erdoğan'ın devamı biraz zor gibi gözüküyor. Cumhurbaşkanı adayı için; seçim tarihi alınmadan, adaylar belli olmadan isim söylemek doğru olmaz.' dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!