banner2

Karamollaoğlu'ndan İmamoğlu ve Yavaş'a neşter: Aslolan 5 cumhurbaşkanı yardımcısı

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, masada çıkacak yeni bir krizin fitilini ateşledi. Karamollaoğlu, "Seçimden sonra şartlara göre İmamoğlu ve Yavaş'ın cumhurbaşkanı yardımcısı olması kesin değil, Kemal Kılıçdaroğlu'nın insiyatifinde. Aslolan 5 cumhurbaşkanı yardımcısı" ifadelerini kullandı.

Gündem 01.04.2023, 09:35 01.04.2023, 10:32
Abone ol

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, katıldığı bir televizyon programında gündeme dair açıklamalarda bulunurken cumhurbaşkanlığı yardımcısı hakkında sarf ettiği sözler Altılı Masa'da yeni bir krize sebep olacak cinsten.

''5 TANE YARDIMCI OLACAK''

Altılı Masa'daki partilerin cumhurbaşkanlığı sistemindeki karar verme aşamasında etki edeceğini belirten Temal Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı seçildiği zaman 5 tane yardımcısı olacak. O yardımcılarla birlikte meseleleri karara bağlayacak. Bu Cumhur İttifakı için de geçerli Millet İttifakı için de. Cumhur İttifakı'nda bizim aldığımız bağlayıcı bir karar yok. Millet İttifakı'nda bulunan altı siyasi partisinin altısı da temsil edilmiş olacak.'' dedi.

İMAMOĞLU VE YAVAŞ'A NEŞTER

Sözlerine devam eden Temel Karamollaoğlu,"Cumhurbaşkanlığı sisteminde karar verme aşamasında beş tane cumhurbaşkanı yardımcısı olacak. Seçimden sonra şartlara göre sayın Cumhurbaşkanı Ankara ve İstanbul belediye başkanlarını bu sitemin içine dahil edebilir. Ancak şunu da dikkate almak icap eder. 9 ay sonra mahalli seçimlere gidilirken bu arkadaşlarımızın kendi illerinde belediye başkanları olarak mı kalmaları önemli, yoksa farklı bir görev almaları mı. O günkü şartlarda değerlendirmek gerekir.'' ifadelerini kullanarak yeni bir krizin fitilini ateşledi.

''KEMAL BEY HER KESİME EL UZATIYOR''

PKK'nın siyasi şubesi haline gelen HDP ile kol kola yürüreyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu öven Karamollağlu, şunları kaydetti;

''Kemal Bey, her kesime el uzatıyor. Bu çok önemli. Çok büyük bir gayretin içerisinde; çok aktif, herkesi kucaklayan olumlu mesajlar veriyor. Derdi bir şeyi dikte ettirmek değil, derdi Türkiye'deki kronik problemleri çözmek.'' 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!