banner2

Karaismailoğlu İBB'nin sorumsuzluğuna isyan etti: Hiçbir çalışma yok

CHP'li başkan Ekrem İmamoğlu döneminde fetret dönemine giren İstanbul hizmete aç kaldı. İBB'nin sorumsuzluğuna isyan eden Eski Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İBB'nin 100 kilometre metro yatırımını bitiremediğini, Ulaştırma Bakanlığı'nın ise metro projelerini tek tek tamamladığını söyledi.

Gündem 18.09.2023, 14:25 18.09.2023, 15:04
Abone ol
Karaismailoğlu İBB'nin sorumsuzluğuna isyan etti: Hiçbir çalışma yok

2019 yerel seçimleriyle beraber CHP yönetimine geçen İstanbul, tarihinin en zorlu sürecinden geçiyor. 4 yıl boyunca mega kente bir tek çivi dahi katkısı olmayan CHP'li başkan Ekrem İmamoğlu'na tepki Eski Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'ndan geldi. 

34 KM'LİK BİR METRO AĞI

İstanbul Kağıthane metrosunu ziyaret eden Karaismailoğlu, burada açıklamalarda bulundu. TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı Adil Karaismailoğlu, "Kağıthane – İstanbul Havalimanı metrosu toplamda 34 kilometre uzunluğunda, bunun bir parçası da Gayrettepe'ye uzanan tarafı, inşallah önümüzdeki günlerde orası da hizmet verecek. Toplamda 34 kilometrelik bir metro ağıyla İstanbul'a hizmet verecek çok önemli bir proje." dedi.

İBB'YE İSYAN ETTİ

"İstanbul için ulaştırmada özellikle yapılması gereken yatırımlar belli." diyen Karaismailoğlu, "Daha önce başlanmış yatırımlar var. Özellikle İBB'nin sorumluluğu olan 100 kilometre metro yatırımı var, bunların bir an önce bitmesi gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Sözlerine devam eden Karaismailoğlu, "Bakanlığımız üzerine düşen görevi fazlasıyla yapıyor ve bir bir metroları bitiriyor. Önümüzdeki aylarda da çok hızlı bir şekilde bitecek metro hatları var. Ama maalesef belediyenin sorumluluğundaki metro hatlarında hiçbir çalışma yok şu anda." ifadelerini kullandı.

"YÜRÜYEN MERDİVENLER YÜRÜMEK İÇİN AMA DURUYOR"

Sık sık yaşanan yürüyen merdiven arızaları konusuna da değinen Karaismailoğlu, "Yürüyen merdivenler yürümek için ama biliyorsunuz bazı yerlerde duruyor. O yüzden Ulaştırma Bakanlığımızın işlettiği metrolarda böyle bir sorun yaşamıyoruz." dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!