banner2

Kar ve çamur yağacak! Meteoroloji saat verip o illeri uyardı: Rusya üzerinden geliyor

Meteoroloji hava durumu verilerine göre Rusya üzerinden yurda gelen soğuk hava dalgası iki gün boyunca etkili olması bekleniyor.

Gündem 31.10.2022, 21:12
Abone ol
Kar ve çamur yağacak! Meteoroloji saat verip o illeri uyardı: Rusya üzerinden geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni 5 günlük hava durum raporunu yayınladı. Meteoroloji tarafından yapılan son uyarıda soğuk hava, kar ve toz taşımına dikkat çekildi.

Rusya üzerinden yurda giriş yapan soğuk hava dalgası bugün etkisini gösterecek ve salı günü de vatandaşları üşütecek. Meteoroloji, bazı illere toz taşınımı uyarısı yaparken, bazı illere de kar yağacağını açıkladı.

UYARI YAPILDI: ÇAMUR YAĞACAK

Meteoroloji Doğu Akdeniz ile Güney Doğu Anadolu'da Toz Taşınımı uyarısında bulundu.

Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada; Pazartesi sabah saatlerinden itibaren Doğu Akdeniz (Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş) ile Güneydoğu Anadolu'da (Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Mardin ve Adıyaman) Suriye kaynaklı toz taşınımı hadisesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar ve yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir." denildi.

O İLLERE KAR YAĞIŞI UYARISI

Meteoroloji Rusya üzerinden gelen soğuk hava dalgasının ardından Karadeniz'de sağanak ve kar yağışının etkili olacağı belirtildi.

RADAR GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumunu paylaşırken, Rusya üzerinden gelen soğuk hava dalgası radara yansıdı. Yurda giriş yapan soğuk hava dalgasının etkili olması beklenirken, Meteoroloji 5 günlük raporu yayınladı. 5 günlük raporda yağışların etkili olacağı açıklandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!