banner2

Kandil'den seçim hezimeti sonrası satış: Farklı biri olsaydı kazanırdı

Kemal Kılıçdaroğlu'nun hem milletvekili hem de cumhurbaşkanı seçimlerinde hezimete uğraması Kandil'i rahatsız etti. Terörist başı Murat Karayılan, Millet İttifakı'nın aday belirleme ve netleştirmede eksiklikleri olduğunu belirtirken "Eğer farklı bir CHP'li aday olsaydı kazanması mümkün olabilirdi. Aday belirleme ve netleştirmede eksiklik vardı; sosyolojiyi görmeleri ve doğru okumaları halinde faşizme karşı kazanabilirlerdi" ifadelerini kullandı.

Gündem 05.06.2023, 10:24
Abone ol
Kandil'den seçim hezimeti sonrası satış: Farklı biri olsaydı kazanırdı

28 Mayıs yapılan Cumhurbaşkanlığı Seçimi'nde sandıklardan çıkan sonuçlar muhalefette dengeleri bozdu. 

Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, eli kanlı terör örgütü PKK'nın siyasi kolu HDP'nin desteğini arkasına almasına seçimlerde bozguna uğradı.

Seçimlerin ardından konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, "Sizin hakkınızın yenmesine müsaade edemezdim etmedim." dedi.

FATURAYI MYK ÜYELERİNE KESTİ

Öte yandan kendisine oy veren 25 milyon seçmene seslenen Kılıçdaroğlu, "Vatandaşımı dimdik ayakta görmek istiyorum. Yürüyüşümüz sürüyor buradayız." diyerek istifa etmedi ve 'devam kararı' aldı.

Kılıçdaroğlu, başarısızlığının faturasını MYK üyelerine kesti. Geçtiğimiz günlerde yapılan toplantıda MYK üyeleri istifa ettirildi.

KARAYILAN MUHALEFETE YÜKLENDİ

Hatırlanacağı gibi seçimlerden önce neredeyse her gün Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik Kandil'den destek mesajları geliyordu. Hezimetin ardından Kandil'de rahatsızlık başladı. Terör örgütünün yayın organına konuşan PKK elebaşı Murat Karayılan, seçime ilişkin konuştu. Karayılan, seçimlerde alınan yenilginin faturasını muhalefete kesti.

''FARKLI BİRİ OLSAYDI KAZANIRDI''

Terörist başı Karayılan, Millet İttifakı'nın aday belirleme ve netleştirmede eksiklikleri olduğunu belirtirken şunları kaydetti;

"Eğer farklı bir CHP'li aday olsaydı kazanması mümkün olabilirdi. Aday belirleme ve netleştirmede eksiklik vardı; sosyolojiyi görmeleri ve doğru okumaları halinde faşizme karşı kazanabilirlerdi" 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!