Yandex Metrica

Sitede Ara

Kamuda tasarrufta yeni dönem: Yapay zeka harcamaları takip edecek!

Kamuda tasarrufta yeni dönem: Yapay zeka harcamaları takip edecek!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kamu harcamalarının yapay zeka ile takip edileceğini açıkladı. Şimşek, ''Yapay Zeka Destekli Muhasebe ve İleri Analitik Projesi ile bürokratik işlemlerin azaltılmasını, kaynakların etkili ve verimli kullanımını sağlayacağız.'' dedi.  

Gündem

09.06.2024, 16:12

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, erken uyarı sistemiyle kamu harcamalarında verimlilik, kalite, hız ve tasarruf sağlamak amacıyla Yapay Zeka Destekli Muhasebe ve İleri Analitik Projesi'ni hayata geçireceklerini duyurdu.

Yapay zeka destekli karar verme ve politika geliştirme süreçlerinin etkinliğinin artıracaklarını ve verimsiz harcama alanlarının tasfiye edileceğini belirtti.

Olası İstanbul depremi ne zaman? Naci Görür'den kıyamet senaryosu: Felaket olur Olası İstanbul depremi ne zaman? Naci Görür'den kıyamet senaryosu: Felaket... Haberi Görüntüle

'HİZMET KALİTESİNDEN ÖDÜN VERMEYECEĞİZ'

Bakan Şimşek'in sosyal medya üzerinden Yapay Zeka Destekli Muhasebe ve İleri Analitik Projesi ile ilgili paylaşımı ise şu şekilde: 

"Tasarruf tedbirleri genelgesini modern bilişim teknolojilerini kullanarak bir adım ileriye taşıyoruz.

Yapay Zeka Destekli Muhasebe ve İleri Analitik Projesi ile bürokratik işlemlerin azaltılmasını, kaynakların etkili ve verimli kullanımını sağlayacağız.

Kamuda verimliliği artırırken hizmet kalitesinden ödün vermeyeceğiz."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading