banner2

Kalan araçların çekilmesiyle Hadımköy yolu ulaşıma açıldı

Hadımköy'de yoğun kar yağışından dolayı yolda kalan araçların kaldırılmasıyla yol trafiğe açıldı. İstanbul Valiliği, alınmayan araçların çekileceğini açıklamıştı.

Gündem 26.01.2022, 19:20
Abone ol
Kalan araçların çekilmesiyle Hadımköy yolu ulaşıma açıldı

İstanbul’da görülen yoğun kar yağışının ardından kapanan Hadımköy bağlantı yolunda, vatandaşlar araçlarını yol kenarlarına bırakarak evlerine gitmişti. Günlerdir trafiğe açılamayan yolda araçlarını bırakan vatandaşlara ise İstanbul Valiliği tarafından araçların çekilmesi yönünde açıklama yapıldı.

"KÜREKLE BİR SAATTİR KARI TEMİZLİYORUM"

Yolun üç gündür kapalı olmasıyla ilgili konuşan Yılmaz Çalın, “Pazartesi akşam saatlerinden itibaren yolda kaldık. O gece aracımda kaldım ve Salı günü kendi imkanlarım ile evime gittim. Tam 3 buçuk saat yürüyerek evime gittim. Şimdi ise aracımı almaya geldim ama kimse yardım etmiyor. Yanımdan iki tane kar küreme aracı geçti, ‘Şurayı açın diyorum. Beni dinlemeden yanımdan geçip gidiyorlar. Kendi imkanlarımız ile aracımızı çıkarmaya çalışıyoruz. Kürekle yaklaşık bir saattir karı temizlemeye çalışıyoruz” diye konuştu.

"ARAÇLARINIZI ÇEKİN DİYE ARADILAR"

Yılmaz Eker ise “Şirket olarak üç arabamız yolda kaldı. Şuanda kurtarmaya çalıştığımız üçüncü arabamız. Benim evim yaklaşık bir kilometre ileride ama üç gündür gidemiyorum. İlk gün 4 saat uğraştık ama gidemedik. Bizde araçlarımızı bırakarak evlerimize gittik. Bugün çok şükür ki yolu açmışlar. Bizi de aradılar araçlarınızı çekin diye. Bizde geldik araçlarımızı çekmeye çalışıyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!