banner2

Kahramanmaraş depremini 3 gün önce bildi: 'Deprem kahini' '7.5 büyüklüğünde olacak' diyerek Türkiye'yi işaret etmişti

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve çevre illerde de yıkıma yol açan 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından 3 gün önce sosyal medyada paylaşılan bir Tweet gündem oldu. 'Deprem kahini' olarak bilinen dünyaca ünlü deprem uzmanı Frank Hoogerbeets, 3 Şubat'ta Twitter'da yaptığı bir paylaşımda '7.5 büyüklüğünde bir deprem olacak' diyerek Türkiye'yi işaret etmişti.

Gündem 06.02.2023, 07:28 06.02.2023, 15:01
Abone ol
Kahramanmaraş depremini 3 gün önce bildi: 'Deprem kahini' '7.5 büyüklüğünde olacak' diyerek Türkiye'yi işaret etmişti

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve Malatya, Gaziantep, Diyarbakır, Adana, Hatay, Kilis, Osmaniye'de de etkili olan depremin ardından birkaç gün önce sosyal medyada paylaşılan bir Tweet yeniden gündem oldu. 'Deprem kahini' olarak biline dünyaca ünlü deprem uzmanı Frank Hoogerbeets,tam üç gün önce 3 Şubat'ta 'Er ya da geç 7.5 büyüklüğünde bir deprem olacak' diyerek Türkiye'yi işaret etmişti.

'ER YA DA GEÇ 7.5 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM OLACAK'

Hoogerbeets, 3 Şubat'ta Twitter'dan yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer vermişti:

Er ya da geç bu bölgede (Güney-Orta Türkiye, Ürdün, Suriye Lübnan) 7.5 deprem olacaktır.

Avustralyalu Gökbilimci Hoogerbeets geçmişte de Türkiye'de ve dünyada meydana gelen birçok depremi günler öncesinden tahmin etmişti. 

FRANK HHOGERBEETS KİMDİR?

Aslen Avustralyalı olan Hoogerbeets, gökbilimi üzerine çalışmalar yapıyor. 'En iyi Avustralyalı Gökbilimciler' listesinde olan Hoogerbeets, 2002 yılında kurduğu depremler üzerine Ditrianum adlı internet sitesinde depremler üzerine yayın yapıyor. 

İlk kez 20 Nisan 2015'te depremlerle ilgili tahminde bulunan Hoogerbeets Facebook hesabından yaptığı paylaşımda, 22-27 Nisan 2015 tarihlerinin belirli gezegen pozisyonları ile kritik olduğunu belirtmişti. Bu paylaşımın ardından 25 Nisan 2015'te Nepal'de 7.8 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!