banner2

Kahramanmaraş depremi sonrası Volkan Demirel'den çağrı: Allah rızası için yardım edin lütfen

Hatayspor teknik direktörü Volkan Demirel, Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve toplamda 10 ili vuran 7,4'lük depremin ardından yardım çağrısında bulundu. Gözyaşları içerisinde yardım çağrısında bulunan Volkan Demirel, ''Hatay'da herkes perişan. Herkes can çekişiyor. Lütfen buraya ambulans, yardım yapın. Ne kadar imkan varsa hepsini göndermenizi rica ediyorum lütfen. Allah rızası için lütfen." ifadelerini kullandı.

Gündem 06.02.2023, 11:10 06.02.2023, 11:50
Abone ol

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi merkezli 7,4 büyüklüğünde deprem, aynı deprem hattı üzerindeki 10 ili de sarstı. Depremde 284 kişi hayatını kaybetti. 2 bin 323 vatandaş yaralandı. Depremden etkilenen 10 ilin nüfusu 13 milyonu geçiyor. Deprem, başta Suriye olmak üzere, Ortadoğu'da İsrail ve Mısır'ı da sarstı. Etkilenen bölgede Kafkaslar'da var. Suriye'de depremde 427 kişi hayatını kaybetti, yüzlerce yaralı var.

FUAT OKTAY: 10 İLDE OKULLAR BİR HAFTA TATİL EDİLDİ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kahramanmaraş merkezli deprem nedeniyle 10 ilde 284 kişinin hayatını kaybettiğini, 2323 kişinin yaralandığını bildirdi. Fuat Oktay, canlı yayında yaptığı açıklamada şu fiadeleri kullandı; "Cumhurbaşkanımız depremin olduğu dakikadan itibaren olayı takip etmekte ve yönetmektedir. Şu an Ankara'ya intikal etmek üzere. 3'ü 6'dan büyük 78 artçı deprem meydana geldi. Bin 710 bina yıkıldı. Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Pazarcık, Narlı, Besni, Gölbaşı, Nurdağı, İslahiye, Reyhanlı, Kırıkhan, Hassa'ya doğal gaz akışı durduruldu. 10 ilde okullar bir hafta tatil edildi.''

VOLKAN DEMİREL: HERKES PERİŞAN, CAN ÇEKİŞİYOR

Hatayspor teknik direktörü Volkan Demirel, sosyal medya hesabından canlı yayın açıp, yardım çağrısı yaptı. Gözyaşları içerisinde yardım çağrısında bulunan Volkan Demirel, ''Hatay'da herkes perişan. Herkes can çekişiyor. Lütfen buraya ambulans, yardım yapın. Ne kadar imkan varsa hepsini göndermenizi ristiyorum lütfen. Çevre illerde aynı şekilde sadec Hatay, Antakya değil. Allah rızası için lütfen yardım edin."

AFAD'DAN HAYATİ ÇAĞRI: HASARLI YAPILARA GİRMEYİN

AFAD'ın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada "Deprem sonrası hasarlı yapılara kesinlikle girmeyin. Yolları, acil yardım araçları için boş bırakın. Haberleşmelerinizi kısa mesaj servisi (SMS) ve internet tabanlı mesajlaşma yazılımları üzerinden yapınız" denildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!