banner2

Kaçak yollarla yurda soktu! 45 tüp kobra zehri ele geçirildi

İstanbul'da jandarma ekiplerinin düzenlediği operasyonda 45 tüp kobra yılanı zehri ele geçirildi. Ülkeye kaçak yollarla sokulan yılan zehrini satmaya çalışan S.S.B isimli şüpheli gözaltına alındı.

Gündem 25.09.2022, 10:32 25.09.2022, 10:56
Abone ol
Kaçak yollarla yurda soktu! 45 tüp kobra zehri ele geçirildi

İstanbul Jandarma Komutanlığı, Jandarma Suç Araştırma ekipleri, yurt dışından şehre getirilen kobra yılanı zehri getirildiği bilgisi üzerine harekete geçti. 

İstihbari çalışmalar ve fiziki takip sonucu kaçakçılık şüphelisinin kimlik ve adres bilgisi saptandı. Jandarma ekipleri, zanlının kullandığı aracı takibe alarak Eyüpsultan'da durdurdu.

45 TÜP KOBRA YILANI ELE GEÇİRİLDİ 

Araçta yapılan aramada 45 tüp kobra yılanı zehri ele geçirildi, şüpheli S.S.B. gözaltına alındı.

Yurt dışından kaçak yollarla getirttiği yılan zehrini yüksek fiyattan satma hazırlığında bulunan S.S.B, "Kaçakçılık Kanunu'na muhalefet" suçlamasıyla adli makamlara sevk edildi.

KANSER TEDAVİSİNDE KULLANILIYOR 

İçeriğinde çok sayıda protein ve polipeptit bulunan nörotoksik kobra yılanı zehri, bir insanı kısa sürede öldürebilecek etkiye sahip.

Kimyasal silahların ayrıştırılmasında, kemoterapi gören kanser hastalarının tedavisinde, doping ve kozmetik sektöründe kullanılan kobra yılanı zehri, çok ender bulunan pahalı bir madde.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!