Kabine yarın toplanıyor! Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yarın Kabine Toplantısı yapılacak. Toplantıda Kurban Bayramı tatili için idari izin konusu da gündeme gelecek. Diğer yandan toplantıda ekonomi başta olmak üzere iç ve dış politika ile ilgili konular da gündeme gelecek.

Gündem 26.06.2022, 12:20 26.06.2022, 13:23
Abone ol
Kabine yarın toplanıyor! Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak mı?

Kabine Toplantısı yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde toplanacak. Kurban Bayramı için verilecek idari izinin de konuşulacağı toplantıda, Kurban Bayramı ile 15 Temmuz arasında kalan 2 günün birleştirilmesi ile 9 günlük tatilin mümkün olup olmadığı konuşulacak. 

Diğer yandan kabinede ekonomi başta olmak üzere iç ve dış politika ile ilgili konularında gündeme gelmesi bekleniyor. 

KURBAN BAYRAMI 9 GÜN OLACAK MI? 

Kurban Bayramı'nın normal şartlarda 4 gün olarak idrak edilmesine karşın Arefe gününün 8 Temmuz’a denk gelmesi ve bayramın son günü ile yine resmi tatil olan 15 Temmuz arasında sadece 2 günün olması gözleri 9 günlük tatil ihtimaline çevirdi. 13 ve 14 Temmuz tarihlerinde memurların idari izinli olmasına yönelik bir karar çıkarsa bayram izni 9 güne çıkarılmış olacak.

Sabah Gazetesi'nin haberine göre; Kabinede turizm sektöründeki beklentilerin de değerlendirilmesi ile nihai karar alınacak ve Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunacak.

YUNAN PROVOKASYONU GÖRÜŞÜLECEK

Kabine toplantısında Yunan Başbakan Miçotakis başta olmak üzere kurmayları ve askeri bazı figürlerin adalarla ilgili provokatif yaklaşımlarına karşı atılan adımlar değerlendirilecek. 

EKONOMİDEKİ ADIMLAR GÜNDEME GELECEK

Ekonomi ve enflasyonla mücadele de yine kabine toplantısında masada olacak ve geçtiğimiz hafta altın, Dolar ve Euro başta olmak üzere dövize karşı TL'ye değer kazandıran BDDK hamlesinin etkileri ve bundan sonraki adımlar da değerlendirilecek. Konuyla ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin bir sunum yapması bekleniyor.

MARMARİS'TEKİ YANGINLARA KARŞI ALINAN ÖNLEMLER 

Kabine toplantısı Marmaris'te verilen yoğun mücadele ile kontrol altına alınan yangınla ilgili yapılan çalışmalar ve son durumla ilgili ilk andan itibaren bölgede olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Tarım Orman Bakanı Vahit Kirişçi'nin bilgilendirme yapması bekleniyor. Yine toplantıda bölgede riskli alanlarda alınan tedbirlerin de değerlendirmesi yapılacak.

Gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı Haziran ayının son kabine toplantısı olacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!