banner2

Kabine yarın olağanüstü gündemle toplanıyor! Seçim süreci ve geçici işçi sorunu görüşülecek

Kabine Toplantısı yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılacak. Gündemde, İsveç ile Finlandiya'nın NATO üyeliği, ekonomi, geçici işçi düzenlemesi ve seçim sürecinin ele alınacağı tahmin ediliyor.

Gündem 05.02.2023, 11:27 05.02.2023, 12:40
Abone ol
Kabine yarın olağanüstü gündemle toplanıyor! Seçim süreci ve geçici işçi sorunu görüşülecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında yarın Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplanıyor. 

Kabine Toplantısı'nda sıcak gündem başlıkları görüşülecek. İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği uzun süredir Kabine'nin takibinde olan bir başlık ama geçtiğimiz günlerde İsveç ve diğer ülkelerde Kur'an-ı Kerim'e ve Türkiye'ye dönük bazı provokatif saldırı içerikli eylemler gerçekleşmişti. Bu eylemler Türkiye'de sert tepkiye sebep olurken Erdoğan İsveç'in NATO üyeliğine ilişkin kırmızı ışık yakmıştı.

GEÇİCİ İŞÇİ PROBLEMİ ÇÖZÜLECEK  

Diğer yandan Kabine'de geçici işçileri ilgilendiren bir madde olacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yaklaşık 60 bin kişiyi ilgilendiren bir çalışma yapıyor. 

Devlet Demiryolları Orman Genel Müdürlüğü, şeker fabrikaları gibi kurumlarda çalışan geçici işçilerin sorununa formül olacak çözüm arıyor. Bu işçileri 12 ay boyunca çalıştırabilecek şekilde olacak bir model üzerinde çalışılıyor. Bu modele dair detaylar, atılabilecek adımlar Kabine'nin gündemi olacak.

SEÇİM GÜNDEME GELECEK 

Takvim nasıl işleyecek, Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim kararını nasıl verecek gibi sorular ve seçimin güvenli bir ortamda gerçekleşmesi için atılabilecek adımlar Kabine'nin gündeminde yer alacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!