banner2

Kabine bugün toplanıyor! Yeni tedbirler alınacak mı?

Koronavirüs vaka ve vefat sayıları hızla yükseliyor. Kurban Bayramı sonrası gelen tablolar can sıkmaya devam ediyor. Hal böyle olunca kafalarda yasakların yeniden gelip gelmeyeceği yer alıyor. Bu sebeple de Kabine toplantısı büyük önem arz ediyor. Vatandaş kabine ne zaman toplanacak, yeni kararlar alınacak mı sorusuna yanıt arıyor...

Gündem 01.08.2021, 17:00 02.08.2021, 12:09
Abone ol
Kabine bugün toplanıyor! Yeni tedbirler alınacak mı?

Kurban Bayramı ile birlikte artan koronavirüs vaka ve vefat sayıları bayram sonrası da yükseliyor. 20 binleri de aşan vaka sayıları endişe yaratıyor. Şu günlerde gündemde sokağa çıkma yasakları yer alıyor. Vatandaşlar Kabine toplantısına odaklanmış durumda... Peki, Kabine ne zaman toplanacak?

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN? 

Kabine toplantısı için şimdilik net tarih kesinleşmiş değil. Bakanlar Kurulu'nun 2 Ağustos Pazartesi toplanması bekleniyor.

BAKAN KOCA'DAN KISITLAMA AÇIKLAMASI 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada "Kısıtlama günlerine geri dönmeyi hiç birimiz hiçbir surette tekrar yaşamak istemeyiz. Buna mecbur kalacağımız bir seyir şuan için yok. Ama olmayacağı anlamına gelmez. Bağışıklık sağlanmadan yapacağımız her tedbirsizlik bizi bu istemediğimiz sınıra yaklaştırır. Bu kısır döngüden kurtulmanın tek yolu aşı ile bağışıklık elde edene kadar tedbirlere uymaktır." dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!