banner2

'Jet Fadıl' lakaplı Fadıl Akgündüz'e 'dolandırıcılık' suçundan yeniden tutuklama kararı

Bayrampaşa’da Caprice Gold ve Caprice Maldivler gayrimenkul projelerinde devre mülk satışı yaptığı kişilerden para toplayarak projeyi tamamlamadığı iddia edilen ‘Jet Fadıl’ lakaplı Fadıl Akgündüz ve yeğeni hakkında tutuklama kararı verildi.

Gündem 27.01.2023, 14:37 27.01.2023, 15:07
Abone ol
'Jet Fadıl' lakaplı Fadıl Akgündüz'e 'dolandırıcılık' suçundan yeniden tutuklama kararı

İstanbul Bayrampaşa'daki Caprice Gold ile Maldivler'deki Caprice Maldivler adlı gayrimenkul projelerinde, devre mülk satışı yapılan 349 kişiyi dolandırıldığı iddiasıyla yargılanan Fadıl Akgündüz ve akrabalarının da aralarında bulunduğu 6 sanığın yargılandığı davada yeni bir gelişme yaşandı. 

İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, Fadıl Akgündüz Siirt'ten Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi ile bağlandı. Fadıl Akgündüz'ün yeğeni sanık Mehmet Salih Obut ile çok sayıda müşteki ve taraf avukatı da salonda hazır bulundu. Duruşmada, müştekilerin beyanlarının alınmasının ardından Cumhuriyet savcısı esasa ilişkin mütalaasını açıkladı.

FADIL AKGÜNDÜZ VE YEĞENİ HAKKINDA TUTUKLAMA KARARI

Mütalaada, Akgündüz ve Mehmet Salih Obut'un "dolandırıcılık" suçundan cezalandırılmaları ve tutuklanmaları istendi. Mahkeme heyeti, Akgündüz ve Obut'un tutuklanmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

2017'DE TAHLİYE EDİLMİŞTİ

Dava dosyası soruşturma aşamasındayken 22 Mart 2015'te tutuklanan Fatih Akgündüz, 28 Mart 2017'deki duruşmada tahliye edilmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!