Yandex Metrica

Sitede Ara

Japon uzmandan 3 bölgeye deprem uyarısı: Tsunami tehlikesine dikkat çekti

Japon uzmandan 3 bölgeye deprem uyarısı: Tsunami tehlikesine dikkat çekti

Yüksek inşaat mühendisi, mimar ve deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki, katıldığı panelde dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Yoshinori Moriwaki, Akdeniz, Ege ve Marmara Denizi'nde olası depremlerin ardından genel olarak üç metre yüksekliğinde tsunaminin meydana gelebileceğini söyledi.

Gündem

06.02.2024, 13:23

Asrın felaketi olarak adlandırılan Kahramanmaraş merzkezli çifte felaketin üzerinden neredeyse 1 yıl geçerken Türkiye beşik gibi sallanmaya devam ediyor. Çifte felaketin ardından gözler olası Marmara depremine çevrilmişken Yüksek inşaat mühendisi, mimar ve deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki, katıldığı panelde 3 bölge için uyarıda bulundu.

"Kayseri 1. Deprem Farkındalık Paneli"ne katılan Yüksek inşaat mühendisi, mimar ve deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki, Kuzey Anadolu Fay Hattı'nın dünyadaki büyük fay hatlarından biri olduğunu, Endonezya ve Malezya'dan başlayarak Hindistan, Afganistan, Irak, Azerbaycan, Türkiye, Yunanistan, İtalya ve İspanya'ya gittiğini söyledi.

Aldatmanın intikamı ağır oldu! Genç kız erkek arkadaşına önce kafa attı sonra bıçakladı! Aldatmanın intikamı ağır oldu! Genç kız erkek arkadaşına önce kafa... Haberi Görüntüle

OLASI MARMARA DEPREMİ

Olası bir depremin ardından tsunaminin de meydana gelebileceğini belirten Yoshinori, "Deprem nerede olabilir, diye soracak olursanız, öncelikle Kıbrıs'ın güneyinde olabilir. Denizin içinde bir deprem olursa tsunami de olabilir. Mesela bir bardağı salladığınızda küçük bir dalga meydana gelir ama büyük bir kovayı salladığınızda dalga daha büyük olur. Bunun için Japonya'da meydana gelen depremlerde tsunami büyük olur.'' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'de diplomasi trafiği! Miçotakis, Meloni ve Scholz ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'de diplomasi trafiği! Miçotakis, Meloni ve Scholz ile... Haberi Görüntüle

3 METRELİK TSUNAMİ UYARISI

''Dünyanın en büyük depremi Şili'de oldu.'' diyen Japon deprem uzmanı ''O anda Japonya'da bir şey yoktu ama 23 saat sonra bize 5-7 metre yüksekliğinde tsunami geldi. Akdeniz, Ege ve Marmara Denizi'nde genel olarak bir metre yüksekliğinde tsunaminin meydana gelebileceğini söyleyebiliriz. Denizin bazı derin yerlerinde depremle birlikte kayma da olursa bu 3 metre yüksekliğinde olabilir." ifadelerini kullandı.

Kaçak göçe yeni tedbir! Suriyelilere evde yoklama yapılacak: Adresinde bulunamayanlara bakın ne olacak Kaçak göçe yeni tedbir! Suriyelilere evde yoklama yapılacak: Adresinde bulunamayanlara... Haberi Görüntüle

''KAYSERİ DAHA ŞANSLI''

Kayseri'de yaşanan depremlere de değinen Yoshinori, 3. derecede deprem bölgesi olan kentte 1717 ve 1835 yıllarında depremler olduğunu belirtti. Yoshinori, fay hattı olan Kayseri'nin İstanbul ve İzmir gibi şehirlere oranla daha şanslı olduğunu kaydetti.

 

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

1

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading