Yandex Metrica

İzmir için aday gösterilmeyen Tunç Soyer'den CHP'ye bombardıman: Siyasi nezaketsizlik

İzmir için aday gösterilmeyen Tunç Soyer'den CHP'ye bombardıman: Siyasi nezaketsizlik

İzmir'de aday gösterilmeyen Tunnç Soyer, CHP yönetimini topa tuttu. Sosyal medyadan isyan eden Tunç Soyer, "Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ilk dönemin sonunda yeni dönem için aday gösterilmeyeceğimin MYK toplantısından 5 dakika önce tarafıma tebliğ edilmiş olmasını en hafif deyimle siyasi nezaketsizlik olarak değerlendiriyorum. Ancak bu nezaketsizlikten daha vahiminin, CHP'nin aday belirleme süreçlerindeki eksikleri ve hataları olduğunu düşünüyorum.'' dedi.

Gündem

02.03.2024, 11:21

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. Karar, dün akşam gerçekleşen CHP Merkez Yönetim Kurulu toplantısının ardından duyuruldu.

İzmir için aday gösterilmeyen Mevcut Başkan Tunç Soyer, adaylık sürecinin gecikmesi aday gösterilmemesinden dolayı parti yönetimini topa tuttu.

Tunç Soyer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, önce Seferihisar'da ardından İzmir'de canla başla çalıştığını, Türkiye'ye örnek olacak birçok uygulamayı başlattığını belirtti.

Türkiye'nin ilk yerli ve milli uydusu Türksat 6A uzaya fırlatıldı: 5 milyar insana ulaşacak Türkiye'nin ilk yerli ve milli uydusu Türksat 6A uzaya fırlatıldı:... Haberi Görüntüle

"EN HAFİF DEYİMLE SİYASİ NEZAKETSİZLİK"

Görev yaptığı dönemle ilgili alnının ak, vicdanının rahat olduğunu belirten Tunç Soyer, şu ifadeleri kullandı;

"Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ilk dönemin sonunda yeni dönem için aday gösterilmeyeceğimin MYK toplantısından 5 dakika önce tarafıma tebliğ edilmiş olmasını en hafif deyimle siyasi nezaketsizlik olarak değerlendiriyorum. Ancak bu nezaketsizlikten daha vahiminin, CHP'nin aday belirleme süreçlerindeki eksikleri ve hataları olduğunu düşünüyorum.''

Cuntacı albayı elleriyle etkisiz hale getirdi: 15 Temmuz kahramanı o geceyi böyle anlattı: Yapmamız gerekeni yaptık! Cuntacı albayı elleriyle etkisiz hale getirdi: 15 Temmuz kahramanı o... Haberi Görüntüle

"SÜREÇ ŞEFFAF BİR ŞEKİLDE PAYLAŞILMAMIŞTIR"

''Adaylık süreçlerinde tüm belediye başkanları için aynı objektif kriterlerin uygulanması gerekirken ne yazık ki böyle olmamıştır.'' diyen Tunç Soyer, ''Ayrıca örgütün sesinin dinlendiğine, tabanın ve sivil toplum kuruluşlarının tercihlerinin dikkate alındığına dair de hiçbir emare bulunmamaktadır. Talep edilmesine rağmen ön seçim de yapılmamış, süreç İzmir halkıyla şeffaf bir şekilde paylaşılmamıştır. Bütün bunlar yapılmadığı gibi sadece siyasi ödüllendirme ve cezalandırma yoluna gidilmiş olması kaygı vericidir." ifadelerini kullandı.

Plan yapanlar iki kere düşünsün! Meteoroloji'den şiddetli sağanak uyarısı: Marmara'da o saatlere dikkat! Plan yapanlar iki kere düşünsün! Meteoroloji'den şiddetli sağanak uyarısı: Marmara'da... Haberi Görüntüle

''İZMİR HALKINA BÜYÜK SAYGISIZLIK''

Adayların açıklanmasında yaşanan gecikmenin İzmir halkına saygısızlık olduğunu belirten Tunç Soyer, adaylığı açıklanan tüm büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarını kutladığını belirtti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading