banner2

İzmir'i kana bulayacaklardı! Bombalı saldırı hazırlığındaki 10 DEAŞ'lı terörist yakalandı

Son dakika haberleri... İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medyadan yaptığı açıklamada İzmir'de bombalı eylem hazırlığındaki 10 DEAŞ'lı teröristin yakalandığını açıkladı.

Gündem 22.09.2023, 16:28
Abone ol
İzmir'i kana bulayacaklardı! Bombalı saldırı hazırlığındaki 10 DEAŞ'lı terörist yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikayaİzmir'de bombalı eylem hazırlığındaki 10 DEAŞ'lı teröristin yakalandığını açıklarken operasyona dair bilgiler verdi.

Bakan Yerlikaya'nın yaptığı açıklama şu şekilde;

''MİT Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde DEAŞ terör örgütünün eylem ve faaliyetlerini engellenmesine yönelik #İzmir İl Emniyet Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalar kapsamında, Bornova’da örgüt mensuplarının dağlık arazide silah ve patlayıcı yapımında kullanılan malzeme sakladığı ve eylemde bulunabileceği bilgileri elde edildi.Dağlık arazide yapılan arama tarama faaliyetlerinde, el yapımı parça tesiri bomba yapımında kullanılan malzeme, jel dinamit lokumu, çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.''

''10 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI''

Açıklamanın devamında ''Operasyon sonucu 10 şüpheli gözaltına alındı. Bunlardan 5’i tutuklandı, 5’i hakkında adli kontrol kararı verildi. Operasyonu gerçekleştiren kahramanlarımızı tebrik ediyorum. Terör ve terörizmle mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecek. Eylem yapmaya hazırlanan hainlere göz açtırmayacağız.'' ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!