banner2

İzmir'deki orman yangını kontrol altına alındı: Yangının çıkış sebebi belli oldu

İzmir'in Bornova ilçesinde ormanlık alanda başlayan yangının çıkış nedeni belli oldu. Kontrol altına alınan orman yangını bir arıcı tarafından tütsü yakılması nedeniyle başladığı belirlendi.

Gündem 06.09.2022, 19:56
Abone ol
İzmir'deki orman yangını kontrol altına alındı: Yangının çıkış sebebi belli oldu

İzmir'in Bornova ilçesinde başlayan orman yangını, ekiplerin etkili müdahalesi sayesinde kısa sürede kontrol altına alındı. Ormanlık alandaki yangının, ilk belirlemelere göre, bir arıcının tütsü yakmasıyla meydana geldiği belirtildi. 

ORMAN YANGINI KONTROL ALTINA ALINDI 

İzmir'in Bornova ilçesindeki ormanlık alanda çıkan yangın, ekiplerin havadan ve karadan hızlı müdahalesi ile kontrol altına alındı. Yaklaşık 3 hektar ormanlık alanın zarar gördüğü yangının çıkış sebebinin, ilk belirlemelere göre bir arıcının tütsü yapması yüzünden çıktığı bildirildi.

Yangın saat 16.08 sıralarında Bornova Beşyol Mahallesi yakınlarında bulunan ormanlık alanda çıktı. İhbar üzerine bölgeye jandarma, İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Yangına 4 uçak ve 7 helikopter ile havadan, 20 arazöz, 5 su tankeri aracı ve belediye ekiplerinin araçları ile karadan müdahale edildi.

YANGININ SEBEBİ BELLİ OLDU 

Yangının, bir arıcının tütsü yapması sonucu çıktığının tespit edildiği bildirilirken, yangına sebebiyet veren arıcı hakkında yasal işlem başlatıldığı da açıklandı.

Öte yandan yangın, ekiplerin havadan ve karadan hızlı müdahalesi sonucu kontrol altına alındı. Yaklaşık 3 hektar alanın zarar gördüğünün belirtildiği bölgede, soğutma çalışmaları sürüyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!