banner2

İzmir'de bilindik görüntüler! Tarihi Kemeraltı Çarşısı sular altında kaldı

İzmir'de yoğun sağanak yağış nedeniyle yine bilindik görüntüler ortaya çıktı. Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nı su bastı. Çizmelerle su birikintilerinden yürümek zorunda kalan esnaf, yine isyan etti. Altyapı olmayan İzmir'de belediyeye tepkiler çığ gibi...

Gündem 03.02.2023, 18:15
Abone ol
İzmir'de bilindik görüntüler! Tarihi Kemeraltı Çarşısı sular altında kaldı

İzmir'de sağanak yağış sonrası yine bilindik görüntüler ortaya çıktı. Caddeleri su basarken araçlar ve yayalar zor anlar yaşadı.

ESNAF BIKMIŞ DURUMDA

Sağanak yağış, Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda bulunan Küçük Demir Han'ı da sular altında bıraktı. Esnaf biriken suları tahliye etmek için canhıraş mücadele ederken Kemeraltı Çarşısı'nı bir kez daha su basması esnafı bıktırmış durumda.

BURAYA İLK GELDİĞİMİZDE SÖYLENEN ŞEY 'ÇİZME ALIN' OLDU

Handa çalışan bir büfe sahibi, iş yerini geçtiğimiz yıl kiraladıklarını, kiralarken de çevredekilerin çizme alması gerektiğini söylediğinde şaşırdıklarını dile getirerek şunları aktardı:

Biz buraya ilk geldiğimizde söylenen ilk şey 'Çizme alın' oldu. Niye dedik, buranın en ufak bir yağmurda sel olduğunu söylediler. En ufak bir yağmurda burası böyle. Bizden eski olan esnaf ağabeylerimiz 40 yıldır buranın böyle olduğunu, çözüm bulunamadığını söyledi. Yetkililerden çözüm ve yardım bekliyoruz. Şu an için hiçbir yetkili buraya çözüm bulamadı, herhalde uzun bir süre de böyle kalacak. İşlerimiz de aksıyor elbette. Buraya ne zaman yağmur yağsa bizim için gün bitiyor.

40 YILDIR BURASI BÖYLE 

Handa çay ocağı işleten Ali Özcan ise, "40 yıldır buradayım, 40 yıldır burası böyle. Kaldırım mühendisleri gelsinler buraya baksınlar, onlar daha iyi bilirler. Şu anda iş yapmıyoruz, çalışmıyoruz. Her yağmurda oturuyoruz, iş yapmıyoruz. Şu an az hali, çizme boyunu aşıyor bazen. Söylemekten yorulduk, dilimizde tüy bitti. Sözün bittiği yerdeyiz. Alıştık zaten, bu handaki herkesin çizmesi var." açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!