banner2

İzmir Büyükşehir Belediyesi Tunç Soyer safını belli etti! LGBT’lilerin emrindeyiz

CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, küresel bir çeteye dönüşen LGBT bireylerin oluşturduğu 'Kaos GL' kanalına açıklamalarda bulundu. Soyer, LGBT'liler için 'hak mahrumiyeti yaşayan vatandaşlar' ifadesini kullanırken, İzmir Belediyesi'nde bu konu hakkında bir daire başkanlığı olduğunu belirtti.

Gündem 18.09.2023, 14:06 18.09.2023, 14:36
Abone ol

Küresel anlamda propaganda ve alan açma faaliyetlerini hızlandıran küresel LGBT çetesine Tunç Soyer'den tam destek geldi. Soyer, LGBT'lilerin oluşturduğu KaosGL.org internet gazetesinin YouTube kanalına konuk oldu. Burada açıklamalarda bulunan Soyer, "Bu nefret söylemi ve korku iklimi LGBTİ+ vatandaşlarımız için kabul edilebilir değil. Bu toplum ne kadar ayrışırsa o kadar kaybediyor, eksiliyor yoksullaşıyor." dedi. 

DAİRE BAŞKANLIĞI KURULMUŞ

Soyer, İzmir'de LGBT'li bireylere hizmet eden bir daire başkanlığının kurulduğunu ifade ederek, "Bizim Türkiye’de ilk kez kurduğumuz bir daire başkanlığı var. Kentsel Eşitlik ve Adalet Daire Başkanlığı. Bu toplumda ayrımcılığa uğrayanlar için kurduğumuz daire başkanlığı. Bu başkanlıkta, hak mahrumiyeti yaşayan vatandaşlar için gayret ediyor arkadaşlarımız. İzmir’de LGBTİ vatandaşlarımız için bir daire başkanlığı var. Her türlü sorunu için bu arkadaşlarımız bu daire başkanlığına gelebilirler." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!