banner2

İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu'ndan bombardıman: Masada bize pusu kuruldu

TBMM'de basın toplantısı düzenleyen İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, bomba açıklamalarda bulundu. CHP-HDP ittifakını sert sözlerle eleştiren Yavuz Ağıralioğlu, ''Kurduğumuz masada bize pusu kurulmasından rahatsızız. Devletin makamlarını bölücülerin pazarlığı yaptılar. Dayatılan adaya karşıyız. Biz bölücüleri dinlemeyiz. Menfaatimiz var diye bu ilkesizliğe göz yummayız. Terörün gölgesinde kalamayız. Biz terörün olduğu yerde olmayız. Bir kez bile PKK terör örgütüdür demediler.'' dedi.

Gündem 22.03.2023, 16:15 22.03.2023, 18:01
Abone ol

Altılı Masa'nın Cumhurbaşkanı adayı olarak açıkladığı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçtiğimiz günlerde TBMM'de HDP ile pazarlık masasına otruması İYİ Parti kanadında rahatsızlık yarattı.

Genellikle milliyetçi ve ülkücü kesimin oluşturduğu İYİ Parti'de teşkilatlar da HDP ile el sıkışılmasından memnun değil.

İKİ İSİM KATILMAMIŞTI

Millet ittifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti milletvekilleri de toplanarak CHP liderinin adaylığı için grup kararı almış ve Ankara Milletvekili Koray Aydın ile İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu da toplantıya katılmamıştı.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Yavuz Ağıralioğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde;

"SADAKAT GÖSTERMEK ZORUNDASINIZ"

Siz daha iktidara gelmeden kör ve sağır oldunuz. Sandıkta yüzde 80'lerin konuşulması gerekirken, şimdi iktidarı matematiğe çevirdiniz. Cumhurbaşkanlığı masasını bölücüleğe pazarlık masasına çevirdiniz. Kurduğumuz masada bize pusu kuruldu. Meral Akşener'in kaybetme endişesine küfür ediyorsanız, siz iktidara gelince ne yapacağı belli olmayan bir güce dönüşüyorsunuz. İyi parti ailesi bunca iftiranın altında 5 yılını geçirdi. Ana muhalefet partsinin kazanabiliriz duygusunun mimarı olan partiye 3 günde 30 yıllık küfür edildi. Siz bize parmak sallerken, tahammül seviyenizin olmadığını gösterdiniz. Ne dinimiz, ne meşrebimiz hiçbir şeyimiz kalmadı. Neymiş iktidarın trolleri varmış, siz kendi trollerinize bakın. Biz şimdi uyandık. 5 yıl sonra yanıldık demektense, şimdi söylemek daha iyi. Konuşabilme imkanı bulduğum her yerde ilkeli siyasetin dilini kullanmaya gayret ediyorum. Kazanmak için her şeyi hak görenlerin karşısında şerefle kaybetmeyi göze alarak konuşuyoruz. İktidara kızıyorsanız iktidara benzememelisiniz. İktidar "milleti duymuyor" diye eleştiriyorsunuz milletinizi duymak anlamak istişare etmeye sadakat göstermek zorundasınız.

"KURDUĞUMUZ MASADA BİZE PUSU KURULDU"

Akşener masada dayatmayla karşı karşıya kaldı. Bize pusu kurulmasından rahatsızız. Sırf kaybetme endişesi duyuluyor diye bize küfür edilmesinden rahatsızız. 50'yi 1 geçmek için her yol mübah değildir. Siyasi mücadelede millete umut olmak istiyorsanız iktidarın yaptıklarını yapmayacaksınız. 50+1 oy için her yolu mübah görmek ahlaki değildir.

''DEVLETİN MAKAMLARINI BÖLÜCÜLERİN PAZARLIĞI YAPTILAR''

Devletin makamlarını bölücülerin pazarlığı yaptılar. Dayatılan adaya karşıyız. Biz bölücüleri dinlemeyiz. Menfaatimiz var diye bu ilkesizliğe göz yummayız. Güçlendirilmiş Parlamenter sistem yerine, güçlendirilmiş, iyileştirilmiş Kemal Kılıçdaroğlu modeli sunulmuş oldu. Herkesin eli belinde. Eli kalbinde olanlar lazım. Aynısının benzeri olduktan sonra iktidar olmamızın ne anlamı var. HDP açıklama yaptı. Kemal Kılıçdaroğlu lehine aday çıkarmayacaklarını açıkladılar. Devlete katil dediler PKK'ya katil diyemediler. 

''TERÖRÜN OLDUĞU YERDE OLMAYIZ''

Biz terörün gölgesinin düştüğü yerde olmayız. Biz terörün olduğu yerde olmayız. Ben defalarca ifade ettim. HDP'ye oy veren 6 milyon seçmen, herhangi bir partimiz, HDP'ye oy veren vatandaşlarımızın oyunu alabilirse ben bunun övüncüyle yaşarım. Ancak Türk devletine katil diyen HDP yöneticilerini görüyorum. Devlete katil derken cüretkarlığı bir kere PKK'ya katil diyerek gösteremediniz. Dolayısıyla ben HDP'nin bu iklimde, biizim oyumuza talip oluyorsunuz da bizimle niye muhatap olmuyorsunuz. Evet sizinle muhatap olmuyoruz. Siz problemli insanlarsınız. Ermeniler sözde soykırım mitinleri düzenler siz içindesiniz. PKK'yı lanetleyemezsiniz. Vatandaşlarımızı rencide etmeyeceğiz.

''PARTİMİZ İSTİSKAL EDİLDİ''

Şimdi ben milletimin huzurunda, ben terörün gölgesinin düştüğü yerde devletin makamlarının örselenmesine razı değilim. Partimiz istiskal edildi. İyi Parti'den kimse özür dilemedi. Mutabakat ihlal edildi. Biz her şeyi söyleyeceğiz, siz söyleyince pişmiş aşa su katacaksınız. Biz masada taahhüt ettiğimiz her şeyin önünde dururken, masayı önümüzden kaçıranlara niye bir şey söylemiyorsunuz. Ben bütün bu usülsüzlükleri reddediyorum.

''HDP İLE PAZARLIK EDİLMESİNİ DOĞRU BULMUYORUM''

PKK'ya müsamaha yok, devleti milleti tehdit edene tebessüm yok. Bende yok, başkasında varsa onlara soracaksınız. Ben HDP ile pazarlık edilmesini doğru bulmuyorum. Yavuzağırali olarak konuşuyorum. Ben terörün gölgesinin düştüğü yerde olmam. Bir kere PKK'ya terör örgütü demediniz, APO'ya katil demediniz. Ama siz defalarca milletin meclisine gelip devlete katil dediniz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!