Yandex Metrica

Sitede Ara

İYİ Partili Birol Aydemir: CHP ile Ankara ve İstanbul'u bile kazanamayız

Millet İttifakı'nın ana bileşenlerinden CHP ile İYİ Parti arasındaki seçim tartışmaları sürerken İYİ Partili Birol Aydemir, CHP ile ittifak yapılsa dahi Ankara ve İstanbul seçimlerinin tehlikede olacağına işaret etti.

Gündem

25.04.2024, 12:59

14 ve 28 Mayıs seçimlerinde ağır yeni alan CHP ile İYİ Parti arasındaki seçim gerilimi her geçen gün büyüyor. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 2024 yılında gerçekleştirilecek yerel seçimlere 81 ilde kendi adaylarını ilan edeceklerini bir kez daha duyurdu. İsim vermeden CHP'ye yüklenen Akşener, "İttifak sisteminden artık vazgeçtik. Ne bugün ne 2028'de ittifak sistemiyle yol yürümeyeceğiz." dedi. Herkesin oyuna talip olduklarını belirten Akşener, "Biz kazandığımızda sevineceğiz, biz kaybettiğimizde üzüleceğiz." diye konuştu.

22 sanık yeniden hakim karşısında! Sinan Ateş cinayetinde ikinci celse başladı! 22 sanık yeniden hakim karşısında! Sinan Ateş cinayetinde ikinci celse... Haberi Görüntüle

İSTANBUL VE ANKARA DAHA İYİSİNİ HAK EDİYOR

İYİ Parti GİK Üyesi Mustafa Veysel Güldoğan ise, İstanbul ve Ankara'da kendi adaylarıyla seçimlere gireceklerini belirtip, "Daha iyi bir aday varken, daha kötüsüne neden razı olalım. İstanbul ve Ankara, Ekrem Bey ve Mansur Bey'den daha iyisini hak ediyor. Her zaman daha iyisi vardır. Kimse vazgeçilmez değildir." ifadeleriyle ortaklarına rest çekti.

İYİ Parti kanadından CHP'yi hedef alan açıklamalara bir yenisi daha eklendi.

Tarihi zirve Irak'ta: Irak Dışişleri Bakanı duyurdu: Türk ve Suriyeli yetkililer Bağdat'ta buluşacak Tarihi zirve Irak'ta: Irak Dışişleri Bakanı duyurdu: Türk ve Suriyeli... Haberi Görüntüle

BU İTTİFAKLA KAZANAMAYIZ

Ankara Masası TV'ye konuk olan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydemir, "Bu ittifakla Ankara, İstanbul'u bile kazanacağımızı düşünmüyorum" açıklamasında bulundu.

CHP ile yan yana oldukları sürece tüm seçimleri kaybedeceklerini belirten Aydemir, "14 Mayıs'ta 28 Mayıs'ta madem bu ittifak çok iyi işliyordu neden kaybettik biz? Merkez yönetimi kaybettik, asıl seçim gitti." diye konuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading