banner2

İYİ Partili belediyede rüşvet ve yolsuzluk skandalı! Koyun hırsızına imar kıyağı

Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde İYİ Partili Belediye Başkanı Ünal Çetin'in de aralarında 5 şüpheli rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda gözaltına alındı. Olayla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Koyun hırsızlığını takibe alan polis, Ünal Çetin’in pek çok araziyi rüşvet karşılığında imara açmaya çalıştığını tespit etti.

Gündem 02.02.2023, 10:57 02.02.2023, 11:37
Abone ol

Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde yolsuzluk ve rüşvet iddiasıyla düzenlenen operasyonda aralarında Belediye Başkanı Ünal Çetin'in de bulunduğu 5 şüpheli gözaltına alındı. İYİ Partili belediyedeki yolsuzluk ve rüşvet çarkında yeni detaylar ortaya çıktı. İYİ Partili Ünal Çetin, imar tehditleriyle adalıları adeta haraca bağlamış. Arazi satışıyla ilgili, 2022 yılının aralık ayında koyun hırsızlığından cezaevine giren K.Ç. isimli çobanın elde ettiği parayla Ünal Çetin'e rüşvet ödediği belirlendi.

KOYUN HIRSIZLIĞIYLA ORTAYA ÇIKTI

Gökçeada'da geçtiğimiz haziran ayında 65 küçükbaş hayvanın çalınmıştı. Hırsızlık olayının ardından Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı, Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla aralarında çoban K.Ç.'nin de bulunduğu 4 şüpheliyle ilgili çalışma başlattı. Jandarma tarafından teknik ve fiziki takibe alınan şüphelilerin telefon konuşması deşifre edildi. 

ÜNAL ÇETİN'E RÜŞVET ÖDENDİĞİ BELİRLENDİ

K.Ç.'nin telefon konuşmasında şebekenin direktifleriyle 27.10.2022 tarihinde satın aldığı Çınarlı Mahallesi'nde bulunan 3 bin 355 metrekare arazinin imara açılması ve terk payları için Ünal Çetin'e 230 bin lira rüşvet ödediği tespit edildi. Yaşaşn bu gelişmenin ardından düğmeye basan Bunun üzerine jandarma, koyun hırsızlığıyla ilgili K.Ç.'nin de aralarında bulunduğu 4 kişi tutukladı.

TEKNİK VE FİZİKİ TAKİBE ALINDILAR

Öte yandan Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin ve şebekeyle ilgili elde edilen telefon dinlemeleri Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı'na iletildi. Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı dosyaları birleştirerek olayla ilgili soruşturma başlatırken şebeke teknik ve fiziki takibe alındı.

RÜŞVET ALIP YÜKSEK FİYATTAN SATMIŞ

Başkan Ünal Çetin ile ortak hareket ettiği ileri sürülen şebekenin Yenimahalle, Çınarlı ve Kuzu Limanı'nda bulunan 1800 dönüm tarım arazisini imara açmak için tapu sahiplerinden rüşvet aldığı, bazı arazileri ise imar vaadiyle yüksek fiyattan sattığı belirlendi. Ekipler önceki gün Gökçeada Belediyesi'ne baskın düzenledi. Tarçın ismi verilen operasyonda İyi Partili Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin ve İmar Müdürü Seval Duran'ın da aralarında bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı..

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!