Yandex Metrica

Sitede Ara

İYİ Parti'den istifa ettikten sonra ilk kez konuştu: Yavuz Ağıralioğu'ndan zehir zemberek açıklama

İYİ Parti'den istifa ettikten sonra ilk kez konuştu: Yavuz Ağıralioğu'ndan zehir zemberek açıklama

İYİ Parti İstanbul Milletvekili yavuz Ağıralioğlu, Altılı Masa'nın HDP'nin açık desteğini almasının ardından zehir zemberek sözlerle partisinden istifa etti. Ağıralioğlu istifasının ardından ilk kez açıklama yaptı. Ağıralioğlu, 'Terörün gölgesinin düştüğü yerde olmayacağım' dedi.

Gündem

23.01.2024, 20:38

İYİ Parti'den istifa eden Yavuz Ağıralioğlu düzenlediği basın toplantısında önemli açıklama yaptı. Ağıralioğlu, terörün gölgesinin düştüğü yerde olamyacağına yönelik sözlerini yineleyerek İYİ Parti'den istifa gerekçelerini sıraladı.

Ağıralioğlu'nun konuşmasından satır başları şu şekilde:

9 Temmuz öğretmen Haziran ek ders ücreti yattı mı? Haziran ek ders ücreti bugün yatar mı? 9 Temmuz öğretmen Haziran ek ders ücreti yattı mı? Haziran... Haberi Görüntüle

'TERÖRÜN GÖLGESİNİN DÜŞTÜĞÜ YERDE OLMAYACAĞIM'

"Şehit ailelerinden dua, Kandil'den beddua aldım. Dualar şerefim, beddular mücadelemdir benim.

Milletimin beni bildiği ve sevdiği yerde bulmasını istedim. Bugün benim için siyasi mücadelem içerisinde pozisyonum partime yük olmaya başlamıştı. Partimin ortak cumhubaşkanı adayı mutabakatına imza atmamıştım. Bu itirazlarıma konu bir basın toplantısı düzenledim ve milletvekilliğine başvuru yapmadım. Arkadaşlarıma ve parti yetkililerine yük haline geldim. Ben kendimi yük olma alanından çekiyorum. Terörün gölgesinin düştüğü yerde olmayacağım konusunda yüzlerce konuşmam vardır. Ben dün dündür bugün bugündür denen bir siyasi gelenekten gelmiyorum. Ben köprüyü geçmek için yanlışa eyvallah edecek, dayı diyecek adam değilim. Kuralsız, ahlaksız, ilkesiz kazanmaktansa, mertlikle kaybetmekten yanayım.

MSB duyurdu: Irak'ın kuzeyinde teröre darbe! 4 terörist etkisiz hale getirildi MSB duyurdu: Irak'ın kuzeyinde teröre darbe! 4 terörist etkisiz hale... Haberi Görüntüle

'İYİ PARTİ OLDU BİTTİYE GETİRİLDİ'

Bugün geldiğimiz noktada, cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde İYİ Parti bir oldu bittiye getirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan NATO'ya Gazze uyarısı: İsrail ile ilişkisini sürdüremez Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan NATO'ya Gazze uyarısı: İsrail ile ilişkisini sürdüremez Haberi Görüntüle

Güvenlik kaynakları açıkladı: Kayseri'deki provokasyonlarda PKK ve FETÖ bağlantısı ortaya çıktı! Güvenlik kaynakları açıkladı: Kayseri'deki provokasyonlarda PKK ve FETÖ bağlantısı ortaya... Haberi Görüntüle

'İYİ PARTİ HAKARETE UĞRAMIŞ İNSANLARIN PARTİSİDİR'

Genel başkanımızdan randevu istedim. Sebebi şu. Beraber bir yol yürüdük. Bize bazı görevler verildi. Bu süreçte milletimi utandırmadığımı düşünüyorum. Sözlerimle onların sokakta siyaset yapamaz yükü haline de gelmedim. İyi Parti, hakarete uğramış insanların partisidir. Bir partiden ayrılınca ne hakaretlere maruz kalındığını genel başkanımız dahil tüm neferlerimiz iyi biliyor.

Partinin seçeneksizliğinden doğan zafiyetten, partiyi mecbur bıraktıkları için buradayım. Devlet, millet hizmeti görmek basittir. Ancak burada zor olan mücadeleye leke getirmemektir.

Başörtülü öğrenciyi staj için kabul etmemişti! Mahkeme okul müdürü için kararını verdi! Başörtülü öğrenciyi staj için kabul etmemişti! Mahkeme okul müdürü için... Haberi Görüntüle

'DEVLETİ ULUSLARARASI ORGANİZASYONLARA ŞİKAYET ETMEK İÇİN KURGULANMAYACAĞIZ'

PKK'nın, Kandil'in devlet millet düşmanlarının dahil olmasını normal buluyorum. Biz sizin heveslerinizi kursağınızda bırakacağınız taraftayız. Devletini uluslararası organizasyonlara şikayet etmek için kurgulamış olanlardan olmayacağız.

İstifa mekanizmasını bu şekilde takdim ediyorum. Beni artık kendilerine yük etmesinler. siyasi değerlendirmelerim olacaktır. Bu da partime yük olacaktır. ben bu alanı partim adına boşaltıyorum.

Ne milletime ne milletim menfaatlerine sırtımı dönmeyeceğim. Bir yanlışı savunurken milletime görünmeyeceğim. Bu emekler için omuz omuza olduğum İyi parti ailesine sonsuz teşekkür ediyorum. Siyaset böyle sıkıştığı anlarda bizi yol ayrımına getiren şey daha önce söylediklerimizdir.

Milletin beni bildiği gibi bulmasını sağlamak benim boynumun borcudur."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading