Yandex Metrica

Sitede Ara

İYİ Parti'de istifa depremi! Meclis'teki sandalye sayısı bakın kaça düştü

İYİ Parti'de istifa depremi! Meclis'teki sandalye sayısı bakın kaça düştü

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Seyithan İzsiz partisinden istifa ettiğini açıkladı. Seyithan İzsiz'in istifasıyla İYİ Parti'nin Meclis'teki sandalye sayısı 35'e düştü.

Gündem

14.06.2024, 15:25

31 Mart'ta yapılan yerel seçimlerden hezimetle ayrılan İYİ Parti'de istifa dalgası devam ediyor. İYİ Parti İstanbul Milletvekili Seyithan İzsiz partisinden istifa ettiğini açıkladı.

İzsiz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, merkez sağa yeni bir anlayış ve heyecan getirmek üzere kurulan İYİ Parti'nin kuruluş amaç ve ilkelerinden uzaklaştığını belirtti.

Bakan Yerlikaya'dan Kayseri'deki olaylarla ilgili açıklama: Müsaade edemeyiz! Bakan Yerlikaya'dan Kayseri'deki olaylarla ilgili açıklama: Müsaade edemeyiz! Haberi Görüntüle

''İLKELERİM PARTİYLE ARTIK BAĞDAŞMIYOR''

Yerel seçimlerin ardından yapılan genel seçim sonrası İYİ Parti'de yaşanan gelişmeleri anımsatan Seyit İzsiz, "Genel seçim süreci, genel seçim sonrasında yapılan kongre, yerel seçim süreci ve sonrasındaki yapılanmanın partiyi varoluş amacından kopardığını, sözümün, tavrımın ve ilkelerimin partiyle artık bağdaşmadığını üzüntüyle ifade etmek isterim. Siyasetçi, nesillerin hayatını müspet yönde etkileyip değiştirecek kılavuz olmalıdır.'' dedi.

Bakan Yerlikaya açıkladı: Bir haftada 2  milyon 408 bin 77 araç denetlendi Bakan Yerlikaya açıkladı: Bir haftada 2 milyon 408 bin 77... Haberi Görüntüle

''İSTİFA ETTİĞİMİZ KAMUOYUNUN BİLGİSİNE SUNARIM''

''Merhum Cemil Meriç'in dediği gibi, kürenin kanunu hareket, insanının kanunu hürriyettir.'' diyen İzsiz, ''Dünya dönüşüyle, siyaset ve insan duruşuyla anlamlı ve açıklayıcıdır. Bu itibarla İYİ Parti'yle olan siyasi birlikteliğimi nihayete erdirdiğimi, istifa ettiğimi kamuoyunun bilgisine sunarım." ifadelerini kullandı.

İzsiz'in istifasıyla İYİ Parti'nin Meclis'teki sandalye sayısı 35'e düştü.

Habere Tepki Ver

0

0

1

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading