banner2

İYİ Parti'li Uğur Poyraz'dan parti içine uyarı: Akşener'e karşı terbiyesizlik ve hadsizlik yapmayın

"28 Mayıs itibarıyla Millet İttifakı bitmiştir." sözleriyle dikkatleri üzerine çeken İYİ Parti Genel Sekreteri ve Antalya Milletvekili Uğur Poyraz'dan yeni bir açıklama geldi. Uğur Poyraz, bazı İYİ Parti'lilerin Akşener'e karşı terbiyesizlik ve hadsizlik yaptığını ifade edip uyarılarda bulundu.

Gündem 09.06.2023, 14:45 09.06.2023, 16:14
Abone ol
İYİ Parti'li Uğur Poyraz'dan parti içine uyarı: Akşener'e karşı terbiyesizlik ve hadsizlik yapmayın

28 Mayıs Pazar günü yapılan ikinci tur seçimlerinden zaferle çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millet İttifakı'nın adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu sandığa gömdü ve yeniden Cumhurbaşkanı seçildi.

MUHALEFET ÇATIRDIYOR

Seçim hezimetinin şoku devam ederken muhalefette ortalık yangın yeri. Hezimetin faturasına MYK üyelerine kesen ve onları istifa ettiren Kılıçdaroğlu, koltuğunu bırakmaya niyetli değil. Hatta ekim ayında yapılması beklenen kurultayda Kılıçdaroğlu'nun yeniden başkanlğa aday olacağı konuşuluyor.

İYİ PARTİ'DE İSTİFA DEPREMİ

Öte yandan istifa söylentilerine kulaklarını tıkayan Kılıçdaroğlu'nun CHP'sinde kazan kaynarken benzer bir durum da İYİ Parti'de mevcut. Seçim hezimeti sonrası İYİ Parti'de istifa depremi yaşanmıştı. İyi Parti 27. dönem İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamanın ardından partisinden istifa etti. "Türk toplumu ile Akşener arasında güven problemi oluştu." diyen Çıray, istifasını duyurmuştu.

UĞUR POYRAZ: HADSİZLİK VE TERBİYESİZLİK

İYİ Parti Genel Sekreteri ve Antalya Milletvekili Uğur Poyraz, seçimde yaşanan hezimet sonrasında hem parti içinde yaşanan eleştiriler hem de bu eleştirilerin sosyal medyaya taşınması konusunda Twitter'dan bir açıklama yaptı.

Uğur Poyraz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

''Parti içi demokrasiyi, terbiyesizlikle ve hepimiz için umut olan Sayın Genel Başkanımız @meral_aksener‘e karşı hadsizlikle karıştıranların hem kendi hayatlarına hem de büyük mücadeleler vererek kurduğumuz @iyiparti‘mize de bir faydaları olamaz. Parti yetkili organları yerine sosyal medyayı başvuru merkezi yapmanın da bir samimiyet ve usul sorunu olduğu açıktır.''

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!