banner2

İYİ Parti'li Durmuş Yılmaz, skandaldan 13 saat sonra özür diledi

"Saat 12.00'daki Resmi Gazete'yi bekleyin" diyerek büyük bir spekülasyona yol açan Durmuş Yılmaz, gelen tepkiler sonrası skandaldan tam 13 saat sonra özür mesajı yayınladı.

Gündem 20.11.2021, 15:07
Abone ol
İYİ Parti'li Durmuş Yılmaz, skandaldan 13 saat sonra özür diledi

Eski Merkez Bankası Başkanı, İYİ Parti'li Durmuş Yılmaz milyonların tepkisine yol açan paylaşımından ötürü özür diledi. Geceyarısı yayınlanan Resmi Gazete'yi herkesin beklemesi yönünde çağrıda bulunan ve toplumu kabinede görevden almalar yaşanacağı beklentisine sokan Yılmaz, iddialarının yalan çıkmasının ardından kabuğuna çekilmişti. Yılmaz, skandaldan tam 13 saat sonra özür dileyebildi. 

Sosyal medya hesabındaki mesajını "Yanıldım. Özür dilerim" diye bitiren Durmuş Yılmaz'ın paylaşımları şöyle:

"1.Herhangi bir kulis bilgim ve duyumum yoktu. Sadece bugüne kadar MB yönetiminde yapılan değişikliklerin piyasaların kapalı olduğu hafta sonu gece saat 12.00 den sonra yapıldığı; hafta içinde Sayın HveM Bakanı’nın Para politikası hakındaki duruşuna, ifadelerine..." 

"2.Sn Erdoğan’ın Grup toplantısında verdiği tepkiden hareketle, Bakanın hafta sonu piyasaların kapalı olduğu bir zamanda görevden alınacağı öngörüsünde bulundum. Öngörüm gerçekleşmedi. Yanıldım. Özür dilerim."


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!