banner2

İyi Parti il binasına isabet eden kurşunla ilgili gözaltına alınan şüpheliyle ilgili yeni gelişme!

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı'na isabet eden kurşunlarla ilgili gözaltına alınan inşaat bekçisi M.E. (39) Asayiş Şube Müdürlüğündeki sorgusu tamamlanan şüpheli adliyeye sevk edildi. Şüphelinin olayla ilgili ilk ifadesi ortaya çıktı. Şüphelinin Gasp Bürodaki ilk ifadesinde; “Hırsızları görünce ateş ettim” dediği öğrenildi.

Gündem 01.04.2023, 12:34 02.04.2023, 19:49
Abone ol
İyi Parti il binasına isabet eden kurşunla ilgili gözaltına alınan şüpheliyle ilgili yeni gelişme!

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın Zeytinburnu D100 karayolu kenarındaki binasına 2 mermi isabet etti. Sabah binaya gelen görevlilerin kurşun izlerini fark etmesi üzerine olay yerine polis geldi. Polis ekipleri konuyla ilgili geniş çaplı incelemeyle birlikte İstanbul Emniyet Müdürlüğü şüpheli ya da şüphelilerin tespit edilmesi için özel bir ekip oluşturuldu. 

ÖZEL EKİP LAZER KULLANARAK KURŞUNU SIKAN KİŞİYİ TESPİT ETTİ 

Kurulan özel ekip lazer kullanarak yaptıkları alan çalışmalarından önce merminin nereden geldiğini tespit etti. Kurşunların binanın karşısında bulunan D100 karayolu kenarında yapımı devam eden bir inşaattan geldiğini tespit eden ekipler, çalışmalarında  o bölge üzerinde durdu. İnşaatın güvenlik kameralarını inceleyen polis, silah sıkan kişinin inşaatın bekçisi M.E. olduğunu ortaya çıkardı. 

"HIRSIZLARI KORKUTMAK İÇİN SIKTIM"

Polis tarafından evinde gözaltına alınan M.E. işlemleri için emniyete götürüldü. M.E.'nin akşam inşaata hırsız girdiğini fark etmesi üzerine hırsızları korkutmak ve kaçırtmak için silah sıktığı, hırsızlar parti binası yönüne kaçınca o tarafa doğru hedef aldığı ve kurşunlardan 2 tanesinin de parti binasına isabet ettiği belirlendi. 

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ 

M.E. Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliğinde sorguya alındı. Şüpheli işlemlerinin ardından mahkemeye çıkarılmak için adliyeye sevk edildi. Şüpheli emniyette verdiği ilk ifadesinde; "Şantiyeye giren 3-4 tane hırsız gördüm. Onları görünce onları kovmak için ateş ettim" dediği iddia edildi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!