banner2

İYİ Parti HDP'nin olduğu masada olmayız demişti! Brüksel'de aynı masaya oturdular

'HDP ile aynı masada bulunmayız' diyerek rest çeken İYİ Parti'nin Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Nacho Sanchez-Amor'un daveti üzerine HDP ile Brüksel'de buluştuğu ortaya çıktı.

Gündem 26.10.2022, 17:20 26.10.2022, 18:48
Abone ol
İYİ Parti HDP'nin olduğu masada olmayız demişti! Brüksel'de aynı masaya oturdular

Muhalefet partileri ardı ardına yurt dışı ziyaretlerine çıkarken, bir ziyaret haberi de İYİ Parti'den geldi. 

HDP İYİ PARTİ İLE AYNI MASAYA OTURDU 

6'lı masanın ortaklarından olan CHP, İYİ Parti, DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve masanın resmi olmayan ortağı HDP, Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Nacho Sanchez-Amor'un davetri üzerine Brüksel'de buluştu. 

Toplantıya, AP Türkiye Raportörü Nacho Sanchez-Amor, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, HDP Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Erozan, DEVA Partisi Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Koordinatörü Abdurrahman Bilgiç, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ümit Yardım da katıldı. 

MUHALEFET PARTİLERİ AVRUPA'DA BİR ARAYA GELDİ 

Amor görüşme ile ilgili şu açıklamada bulundu: 

Friedrich-Ebert-Stiftung (FES) Derneği Türkiye Temsilciliği’nin düzenlediği Türkiye'den muhalefet partileri ve akademisyenlerden oluşan bir heyeti Avrupa Parlamentosu'nda ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Avrupa Birliği-Türkiye ilişkileri hususunda samimi bir bilgi alışverişinde bulunduk. 

YURT DIŞINDA BİR ARAYA GELDİLER 

Diğer yandan 6'lı masada HDP'nin olmadığını ve hiçbir zaman HDP ile aynı masada bulunmayacağını belirten İYİ Parti'nin yurt dışında AP huzurunda böyle bir toplantıya katılması dikkat çekerek tepkilere sebep oldu. 

HDP'NİN OLDUĞU MASADA BİZ OLMAYIZ DEMİŞLERDİR

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in 'HDP'ye bakanlık verilebilir' sözleri sonrası  'HDP'nin olduğu masada biz olmayız. Bizim olduğumuz masada HDP olmaz' sözlerini kaydetmişti. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!