banner2

İYİ Parti'den CHP'ye '10 büyükşehirde aday çıkarmayın' çağrısı: Fedakarlık sırası sizde

Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerindeki hezimetin ardından dağılan Altılı Masa'nın eski ortakları karşılıklı atışmaları sürdürüyor. Yerel seçimlerde kendi adaylarını çıkartacağını açıklayan İYİ Parti, CHP'ye 10 büyükşehirde aday çıkarmama çağrısı yaptı.

Gündem 28.09.2023, 20:47 28.09.2023, 22:16
Abone ol
İYİ Parti'den CHP'ye '10 büyükşehirde aday çıkarmayın' çağrısı: Fedakarlık sırası sizde

İYİ Parti ile Altılı Masa'daki ortağı CHP arasında yerel seçim atışması sürerken İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, gelecek yıl yapılacak yerel seçimlere kendi adaylarını çıkartmaktaki kararlılığını vurguladı. İsim vermeden CHP'ye yüklenen Akşener, "İttifak sisteminden artık vazgeçtik. Ne bugün ne 2028'de ittifak sistemiyle yol yürümeyeceğiz." dedi. Herkesin oyuna talip olduklarını belirten Akşener, "Biz kazandığımızda sevineceğiz, biz kaybettiğimizde üzüleceğiz." diye konuştu.

Akşener'in yerel seçime müstakil girme kararına ilişkin konuşan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Yolları açık olsun, kendileri bilir" yorumunu yaptı. 

İki partiden gelen karşılıklı açıklamaların ardından ipler iyice gerildi. 

"FEDAKARLIK SIRASI CHP'DE"

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Türker Yörükçüoğlu, yerel seçimler için CHP'ye '10 büyükşehirde aday çıkarmama' teklifinde bulunarak, "Biz üzerimize düşen fedakarlığı yaptık. Sıra CHP’de" dedi.

Türker Yörükçüoğlu, X hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

"İstanbul, Ankara, Antalya, Adana, Aydın, Eskişehir, Mersin, Muğla, Tekirdağ ve Hatay’ı AK Parti’ye kaptırmamak için CHP bu illerde aday çıkarmamalı. AK PARTİ~CHP ikili yarışlarında kazanan her zaman AK Parti oluyor. Bunu 2002’den itibaren her seçimde gördük. Türkiye’yi AK Parti’den kurtarmanın yolu İYİ Parti’yi güçlendirmekten geçer. Biz hem 2019’da hem de 2023’de üzerimize düşen fedakarlığı yaptık.Sıra CHP’de."

LİSTEDE İZMİR YOK

Yörükçüoğlu'nun söz konusu paylaşımda İzmir seçimlerine dair bir talepte bulunmaması dikkat çekti. Bilindiği üzere İYİ Parti İzmir Büyükşehir Belediyesi seçimleri için Ümit Özlale'nin adaylığını duyurmuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!