banner2

İYİ Parti'de sarsıcı ayrılık: Genel Başkan Danışmanı Oğuz Hocaoğlu, Akşener'i topa tuttu ve istifa etti!

28 Mayıs Cumhurbaşkanı Seçimi yenilgisinin ardından İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı Oğuz Hocaoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla istifa ettiğini duyurdu. Paylaşımında Genel Başkan Meral Akşener'e eleştirilerde bulunan Hocaoğlu, "Mevcut oy oranının korunmasını başarı olarak addedenlerle aynı yolda yürümenin bir manası kalmamıştır." ifadelerini kullandı.

Gündem 29.05.2023, 19:22
Abone ol
İYİ Parti'de sarsıcı ayrılık: Genel Başkan Danışmanı Oğuz Hocaoğlu, Akşener'i topa tuttu ve istifa etti!

Gerek 14 Mayıs'ta gerekse de 28 Mayıs'ta alınna başarısız sonuçlar muhalefet partilerinde tartışmalara neden oldu. Tartışmaların yoğunlukla yaşandığı partilerden biri de İYİ Parti.

İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı ve eski Gaziantep İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu, partisinin gelinen süreçte yola çıktıkları hiçbir değeri yansıtmadığını, şahsi menfaatlerin ülke, vatan millet çıkarlarının üstünde tutulduğunu gördüğünü belirterek istifa ettiğini duyurdu.

"ŞAHSİ MENFAATLER ÜLKE ÇIKARININ ÜZERİNDE TUTULDU"

"2011'de ülkemin ve milletimin milli menfaatleri için MHP'de değişim hareketini başlattık. Bu süreç sonucunda kendimi İyi Parti'de buldum. Ancak gelinen süreçte yola çıktığımız hiçbir değeri yansıtmayan şahsi menfaatlerin ülke, vatan millet çıkarlarının üstünde tutulduğunu gördüm. Vatanıma, milletimize daha iyi hizmet etmek amacıyla siyaset yapmıştık.

Partiye gönül veren yüzbinlerce üyenin, milyonlarla vatandaşın umudu ciddiyetsiz ve liyakatsiz yöneticiler tarafından ciddiye alınmamıştır. Mevcut oy oranının korunmasını başarı olarak addedenlerle aynı yolda yürümenin bir manası kalmamıştır. Bu minvalde üyesi bulunduğun partiden ve genel başkan danışmanlığından istifa ediyorum. Bu süreçte bana inanan, güvenen tüm dostlarımdan helallik istiyorum. Sizlerle tanışmak dost arkadaş olmak gerçekten takdire şayandı. Görev aldığımız süreçte kalbini kırdığımız tüm arkadaşlardan da helallik istiyorum."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!