banner2

İYİ Parti'de rüşvet skandalı ortaya çıktı! 'Çok göze battın, devret'

İYİ Partili Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, geçirdiği rüşvet soruşturması kapsamında bakanlık tarafından görevden uzaklaştırılmıştı. Diğer yandan şebekenin rüşvet paylaşımında birbirlerini tehdit ettikleri tespit edildi. Ortaya çıkan konuşmalar İYİ Parti'de rüşvet salgınının nereye kadar ulaştığını gözler önüne serdi.

Gündem 05.02.2023, 10:57 05.02.2023, 11:35
Abone ol
İYİ Parti'de rüşvet skandalı ortaya çıktı! 'Çok göze battın, devret'

Gökçeada İlçesi'nde yapılan rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda İYİ Partili Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin ve İmar Müdürü Seval Duran'ın da aralarında bulunduğı 3 kişi tutuklanmıştı. Söz konusu rüşvet ağına dair yeni detaylar ortaya çıktı. 

TELEFON KONUŞMALARI ORTAYA ÇIKTI 

Diğer yandan yolsuzluğun boyutu başkanın bir dönem kasası olduğu iddia edilen müteahhit E.B'nin telefon konuşmaları ile deşifre olurken, satışlardan elde edilen gelirleri paylaşamayınca birbirlerini tehdit ettikleri tespit edildi. 

MASAK raporlarına da yansıyan soruşturma dosyasında iddiaya göre Başkan Çetin, kurduğu 11 kişilik rüşvet çarkının liderliğini yürütüyordu. 

Aralarında İYİ Parti eski ilçe başkanı Hasan Erdem'in de olduğu şebeke adada kurulan 5 farklı müteahhitlik şirketi ile ortak hareket ediyordu. 

MÜTEAHHİTLERE ALDIRIP MİLYONLARCA LİRA KAZANDI 

Yolsuzluk ve rüşvet çarkının tepesinde olan Çetin, imar planlaması yaptığı Yenimahalle, Çınarlı ve Kuzu Limanı'nda bulunan bin 800 dönüm tarım arazisini ve imar verebileceği yerleri kurdurduğu inşaat şirketleri üzerinden müteahhitlere satın aldırıyordu.

ÇOK GÖZE BATTIN, DEVRET

Öte yandan iddiaya göre Çetin, geçtiğimiz yıl E.B'nin şebekeden ayrı hareket ederek bir arazi satın aldığını öğrendi. Bundan dolayı araları açılınca Çetin, E.B'yi arayarak çok göze battığını, ilçede dedikodu konusu olduğunu iddia ederek şirket adına alınan bazı arazileri devretmesini istedi. 

E.B, birçok araziyi aralarında İYİ Parti eski ilçe Başkanı Hasan Erdem'in de bulunduğu şebeke üyelerine hiçbir bedel almadan devretti. Devrettiği arazilerin kısa bir süre sonra imara açıldığını ve satışa çıktığını öğrenen E.B. Çetin'den payına düşeni talep etti. 

E.B BAŞKANDAN PAYINI İSTEDİ

Başkan Ünal Çetin'i arayan E.B. başkandan payını isteyerek, "Ben hakkımı istiyorum. Bizim ortak yaptığımız bir ticaret bu. Bak seni fena patlatırım, şaka yapmıyorum" dedi. Konuşmaya sinirlenen Ünal Çetin ise "Lan saçmalama, gerizekalı gerizekalı konuşma. E.'ye sattığın yerden, R.'le ortak aldığınız yerden benim haberim bile olmadı. Sen bana neyin hesabını soruyorsun. Lan s.... Şimdi benim canımı sıkma. Sana yaptıklarım, yapacaklarım...Patlatırsan patlat, patlatmazsan namertsin" dediği ortaya çıktı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!