banner2

İYİ Parti binasına isabet eden kurşunla ilgili yeni detaylar! Lazer ile tespit edildi

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı binasına isabet eden kurşunların sıkıldığı belirtilen inşaat 'lazer' ile tespit edildi. Öte yandan, şüpheli adliyeye sevk edildi. Mermi soruşturmasında gözaltına alınan bekçi adliyeye sevk edildi. Gözaltına alınan şüpheli serbest bırakıldı.

Gündem 01.04.2023, 15:15 01.04.2023, 15:17
Abone ol

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı binasına isabet eden kurşun hadisesinde işin aslı ortaya çıktı.

Binanın camına isabet eden mermilerle ilgili yürütülen soruşturmada, bir inşaattan kaçan hırsızı yakalamak için rastgele ateş eden şantiye bekçisinin silahından çıkan kurşunların binaya isabet ettiği tespit edildi.

Ancak olayın hemen ardından parti binası önünde açıklama yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef aldı. Meral Akşener, siyasi partilerin seçime 1,5 ay kala korkutulmaya çalışılmasının kabul edilemez olduğunu belirterek, "Biz korkmayız, bu başka bir şey ama bu seçmene yapılan büyük bir haksızlık, büyük bir hakarettir." dedi.

BAKAN SOYLU: FAİL YAKALANDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, olayın ardından sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklama yaptı. Bakan Soylu, yaptığı açıklamada "Türk polisi yakalar. İYİ Parti İl Başkanlığı'na isabet eden saldırı ile ilgili fail yakalandı. Sorumlu mevkidekilerin suçlamalarda bulunurken dikkatli olmaları gerekir. Bizim görevimiz yakalamak. Devletinize ve polisinize itimat ediniz. Mahcup olursunuz" ifadelerini kullandı.

KURŞUNLARIN NEREDEN GELDİĞİ TESPİT EDİLDİ

Öte yandan İstanbul Emniyet Müdürlüğü şüpheli ya da şüphelilerin tespit edilmesi için özel bir ekip kurdu. Bu ekip, lazer kullanarak yaptıkları alan çalışmalarından önce merminin nereden geldiğini belirledi. Kurşunların binanın karşısında bulunan D100 karayolu kenarında yapımı devam eden bir inşaattan geldiğini tespit eden ekipler, çalışmalarını o bölgede yoğunlaştırdı.

HIRSIZLARI KORKUTMAK İÇİN ATEŞ ETMİŞ

Emniyet güçleri, inşaatın güvenlik kameralarını tek tek inceledi. Silahı ateşleyen kişinin inşaatın bekçisi M.E. olduğu tespit edildi. M.E. daha sonra polis tarafından gözaltına alındı. M.E.'nin akşam inşaata hırsız girdiğini fark etmesi üzerine hırsızları korkutmak ve kaçırtmak için silah sıktığı ortaya çıktı. 

2 KURŞUN PARTİ BİNASINA İSABET ETTİ

M.E.'nin hırsızların parti binası yönüne kaçtığını görünce o tarafa doğru hedef aldığı ve kurşunlardan 2 tanesinin de parti binasına isabet ettiği tespit edildi. İnşaatın İYİ Parti İl Başkanlığı binasının karşı cephesinde bulunduğu bina ile arasından D100 karayolu geçtiği görüldü. 

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı'na isabet eden mermi soruşturmasında gözaltına alınan bekçi serbest bırakıldı. M.E. Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliğinde sorguya alınan bekçinin "Şantiyeye giren 3-4 tane hırsız gördüm. Onları görünce onları kovmak için ateş ettim" dediği iddia edildi.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!