banner2

İYİ Parti, başörtüsü düşmanı çıktı! Aytun Çıray'ın başörtüsü için söyledikleri olay oldu! O da Akşener gibi...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray’ın yıllar önce yaptığı bir konuşmasında başörtüsünün devlet kurumları, TBMM Genel Kurulu, ilk ve ortaokullarda yasaklanması gerektiğini savunması gündem oldu. AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan ise sosyal medya hesabından Çıray’ın görüntülerine tepki gösterdi. Özalan, “Meral Akşener'in Başdanışmanı Aytun Çıray'ın, başörtüsü düşmanlığı... 28 Şubatçı Meral Akşener, tam da kendi karakterine uygun bir ekip kurmuş!” dedi. Öte yandan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, Mehmet Ali Birand'ın sunduğu 32. Gün programında yayın arası konuşmaları ve itirafları ortaya çıkmıştı.

Gündem 24.11.2022, 00:06 24.11.2022, 00:20
Abone ol

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray'ın başörtüsü düşmanlığı yaptığı bir konuşması ortaya çıktı. Uzun yıllar önce çekildiği anlaşılan konuşmasında Çıray, laikliğin önemine vurgu yaparak başörtüsü yasağını savunuyor. Çıray, başörtüsünün devlet kurumları, TBMM Genel Kurulu, ilk ve ortaokullarda yasaklanması gerektiğini belirtiyor.

BAŞÖRTÜSÜ DÜŞMANLIĞINI GÖSTEREN KONUŞMA GÜNDEM OLDU

Sosyal medyada gündem olan görüntülerdeki konuşmasında Çıray ise şunları söylüyor: "(…) Bizim buradan sonraki laiklikle ilgili hassasiyetimiz şurada başlar. Birincisi kamu erkinin kullandığı her yerde başörtüsü yasağı devam eder devlet kurumlarında. Devlet erkini kullanan herkes bu yasağa uymak zorundadır. Devlet yönetiminde bulunan herkes bu yasağa uymak zorundadır. Devletin kılık kıyafet yönetmeliği vardır buna uyar. Sadece başörtüsü yasağğı açısından söylemiyorum. İkincisi TBMM Genel Kurulu bu vazgeçilmez şartlardan. Üçüncüsü ilk ve orta öğretimde başörtüsü yasağı olmaya devam eder. Çünkü ilk ve orta öğretim sizin çok çok iyi bildiğiniz bir şekilde, çocukların kendini tanımlama, yetişme, öğrenme, özgürce seçme dönemlerini kapsar. Pedagojik olarak hiçbir simge onlara verilemez. Bu başlangıçta onların seçme hakkını kullanmadan kafalarının içinin kısıtlanması demektir. (…)"

MERAL AKŞENER'İN 28 ŞUBAT YALANI PATLADI! İŞTE GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞEN VİDEO: "REFAH-ANA KOALİSYONUNU BEN YIKTIM"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, Mehmet Ali Birand'ın sunduğu 32. Gün programında yayın arası konuşmaları ve flaş itirafları ortaya çıktı. Dönemin İçişleri Bakanı olan Meral Akşener, yaptığı açıklamada, ''Ben Kadın Kolları Genel Başkanlığı dönemimde 45 il gezmişim. Refah-Yol hükümetini ben yıktım. 50 kadını dökemediler. Ben iyi bir örgütçüyüm. Hedefim hep Teşkilat Meclisi'nde yürümekti. Bakanlık torbadan çıktı hakikaten. İzleyin o Ramazan Bayramı dönemini. O görüşmeler esnası.'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!