Yandex Metrica

Sitede Ara

İtiraz süreci tamamlandı! YSK'dan Kütahya kararı: Oylar yeniden sayılacak!

İtiraz süreci tamamlandı! YSK'dan Kütahya kararı: Oylar yeniden sayılacak!

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Kütahya'da kesin olmayan sonuçlara göre CHP'nin adayı 40 bin 712 oy ile birinci parti çıktı. MHP'nin adayı ise 40 bin 110 oy aldı. Aradaki fark ise 602. Milliyetçi Hareket Partisinin tüm oyların sayımı için YSK'ya başvurduğu itiraz kabul edildi.   

Gündem

13.04.2024, 19:08

31 Mat’ta yerel seçimlerde Kütahya'da yapılan oy sayımlarının ardından partiler arasında çok az bir fark olması itiraz sürecin, başlattı. Cumhuriyet Halk Partisi adayı Eyüp Kahveci ilk sırada, MHP adayı Alim Işık ikinci ve AK Parti adayı Kamil Saraçoğlu üçüncü sırada yer aldı.

MHP lideri Bahçeli Özel Harekat Başkanlığına ziyaret etti! MHP lideri Bahçeli Özel Harekat Başkanlığına ziyaret etti! Haberi Görüntüle

GEÇERSİZ OYLAR YENİDEN SAYILACAK 

Yapılan seçimlerin ardından AK Parti ve MHP kanadından Seçim kuruluna yapılan müracaatlar sonrasında Merkez ilçe seçim kurulu seçimlerin iptali başvurusunu reddetmiş ve AK Parti’nin 125 sandıkta geçersiz oyların sayımı noktasında müracaatını ise kabul etmişti. MHP’nin tüm geçersiz oyların sayımı için yaptığı itirazın ardından ise Merkez ilçe seçim kurulu itirazı kabul etti ve geçersiz oyların yeniden sayılmasına karar verdi.

Gloria Jean's kimin, sahibi kim? Gloria Jean's kimin, sahibi kim? Haberi Görüntüle

SAYIM BUGÜN TEKRAR YAPILACAK 

Geçersiz oyların sayılması için yapılan itirazın kabul edilmesinin ardından tüm sandıklarda ki geçersiz oylar yeniden sayılacak.

 

 

 

 

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading