banner2

İtalya Sivilleri Koruma Birimi Genel Müdürü'nden deprem felaketi için çaprıcı sözler! 'Meslek hayatımda buna benzer bir afet görmedim'

Kahramanmaraş merkezli 11 ilde büyük yıkıma neden olan deprem felaketi sonrası Türkiye yaralarını sarmaya çalışıyor. İtalya Sivilleri Koruma Birimi Genel Müdürü Luigi Dangelo, depremin 17 Ağustos 1999’daki Gölcük depremine oranla çok daha yıkıcı olduğunu belirtti.

Gündem 18.02.2023, 12:24 18.02.2023, 13:07
Abone ol
İtalya Sivilleri Koruma Birimi Genel Müdürü'nden deprem felaketi için çaprıcı sözler! 'Meslek hayatımda buna benzer bir afet görmedim'

Türkiye Kahramanmaraş merkezli 11 ilde büyük yıkıma neden olan deprem felaketi sonrası yaralarını sarmaya çalışıyor. Deprem felkati sonrası arama kurtarma çalışmaları hızla başlarken enkaz altından 13. günde de mucize kurtuluşlar gelmeye devam ediyor.

GÖLCÜK DEPREMİNDEN ÇOK DAHA YIKICI

İtalya Sivilleri Koruma Birimi Genel Müdürü Luigi Dangelo, deprem felaketinin, 17 Ağustos 1999’daki Gölcük depremine oranla çok daha yıkıcı olduğunu belirtti.

AFAD'A TEŞEKKÜR ETTİ

Dangelo, ülkesinin Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Türkiye’ye yönelik yardım çalışmaları için hemen harekete geçtiğini, İtalyan arama kurtarma ekibinin depremin üzerinden 24 saat geçtikten sonra Antakya’ya gelerek çalışmalara katıldığını söyledi.

Ekipte 63 arama kurtarma uzmanı ve 7 eğitimli köpekle bölgede görev yaptıklarını ifade eden Dangelo, çalışmalarına verdiği destekten dolayı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığına (AFAD) teşekkür etti.

2 KİŞİYİ ENKAZDAN SAĞ OLARAK ÇIKARDILAR

Genel Müdür Dangelo, yaptıkları çalışmalar sonucunda 2 kişiyi enkazdan sağ çıkarmayı başardıklarını aktardı.

Bölge halkının kendilerine gösterdiği yakınlığa işaret eden Dangelo, "Çok naziktiler. Çok fazla dayanışma ve onlar için çalışmalar yapan ekibimizdeki arkadaşlarımıza minnettarlık vardı. Türk halkının minnettarlığını hissettik. Onlara yardım etmemize katkı sundukları için Türkiye'ye teşekkür ederiz." diye konuştu.

BUNA BENZER BİR ŞEYİ DAHA ÖNCE HİÇ GÖRMEMİŞTİM 

Depremin neden olduğu yıkıma ilişkin Rosiello, "Bu çok büyük bir afet, buna benzer bir şeyi daha önce hiç görmemiştim." dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!