banner2

İsveçli siyasetçi, Kur-an'ı Kerim'e saldırı düzenleyenlere sert tepki gösterdi! 'Kullanışlı bir aptallar'

İsveçli siyasetçi Mandalena Andersson ülkesinde Kur-an'ı Kerim'e saldırı düzenleyenleri sert bir şekilde eleştirerek, "Kuran-ı Kerim'e saldıranlar, İsveç ile İslam dünyası arasındaki ilişkileri bozmak için kullanışlı bir aptal" dedi.

Gündem 01.02.2023, 21:41 02.02.2023, 01:55
Abone ol
İsveçli siyasetçi, Kur-an'ı Kerim'e saldırı düzenleyenlere sert tepki gösterdi! 'Kullanışlı bir aptallar'

İsveç Sosyal Demokrat Parti lideri ve bir önceki Başbakanı Mandalena Andersson, ülkesinde Kuran-ı Kerim'e saldıranlara karşı değerlendirmede bulundu. Andersson,"Kuran-ı Kerim'e saldıranlar, İsveç ile İslam dünyası arasındaki ilişkileri bozmak için kullanışlı bir aptal" dedi. 

"İSVEÇ ÖNEMLİ BİR NATO SÜRECİNDEN GEÇİYOR"

İsveç'in önemli bir NATO sürecinden geçtiğinin altını çizen Andersson, halkı bu sürece yardımcı olmaya çağırarak, "İsveç'te ifade özgürlüğü yasasına göre tiksindirici şeylerin de yapılabilmesi, bunların tiksindirici şeyler olduğunu düşünmemizi engellemez. Çarpık bir ruh haliyle Kur'an'ı yakmanız ve bunu teşvik etmeniz halinde, İsveç ile İslam dünyası arasındaki iyi ilişkileri bozmayı isteyen güçler için kullanışlı bir aptal olursunuz. Hükümetin ve Dışişleri Bakanlığının NATO sürecinde atmosferi soğutmaya yönelik girişimlerini de olumlu buluyorum." ifadelerini kullandı.

"İFADE ÖZGÜRLÜLÜĞÜ ÇERÇEVESİNDE SONUÇLARI DÜŞÜNME SORUMLULUĞUMUZ VAR"

İsveç Demokratlar Partisinin "ifade özgürlüğü çerçevesinde 100 Kur'an-ı Kerim yakılabileceği" yönündeki açıklamalarını hakkında da konuşan  İsveç Sosyal Demokrat Parti lideri Andersson, "Kendinizi her zaman ifade etme hakkınız vardır. Ancak bunun başkalarını incitebileceğini ve sonuçlarını düşünme sorumluluğunuz da var. Hükümeti dışarıdan desteleyen İsveç Demokratlar Partisi ile işbirliği yapılması, dış politika ve İsveç'in güvenliği yönünden gözden geçirilmesi gereken bir durum." dedi.

SOSYAL DEMOKRATLAR PARTİSİ'NE PKK ELEŞTİRİSİ

Aşırı sağcı İsveç Demokratlar Partisi lideri Jimmie Akesson da SVT'ye yaptığı açıklamada, Kur'an-ı Kerim yakılmasını savunmadığını ancak ifade özgürlüğü çerçevesinde tıpkı İncil gibi Kur'an-ı Kerim'i de yakma hakkının bulunduğunu açıklamıştı. Sosyal Demokrat Partiyi de eleştiren Akesson, "PKK ve diğer terör örgütleri ile Sosyal Demokrat Parti iç içe. NATO sürecinde en büyük engel bu."dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!