banner2

İsveç Başbakanı'ndan terör örgütü PKK/YPG'ye gözdağı: Türkiye ne derse o olacak

İsveç'te terör örgütü PKK/YPG destekçileri Kuzey Irak ve Suriye'nin kuzeyinde terörü bitirmek için başlatılan Pençe Kılıç Hava Harekatı Operasyonu'nu protesto etti. İsveç Başbakanı Kristersson ise "Konu şu anda Türkiye'nin elinde, Türkiye'nin görüşüne de saygı duyuyorum. İsveç ve Finlandiya olarak Türkiye ile yaptığımız anlaşma, Türkiye'nin güvenliğini çok ciddiye aldığımızı gösteriyor" diyerek terör örgütüne gözdağı verdi.

Gündem 27.11.2022, 09:00 27.11.2022, 09:18
Abone ol
İsveç Başbakanı'ndan terör örgütü PKK/YPG'ye gözdağı: Türkiye ne derse o olacak

İsveç ve Finlandiya, NATO'ya katılabilmek için Türkiye'ye verdikleri sözleri yerine getirmeye çalışıyor. Terör örgütü PKK/YPG'nin cirit attığı bu ülkelerde, artık denetimler sıklaşmış durumda.

"TÜRKİYE'YE SÖZ VERDİK"

Öte yandan İsveç Başbakanı Ulf Kristersson, Türkiye'ye verdikleri sözleri yerine getireceklerini söyledi. Kristersson, Dagens Nyheter gazetesine yaptığı açıklamada, "Dürüst olmak gerekirse, Finlandiya ve İsveç olarak Türkiye'ye güvenlik konusunda söz verdik. Taahhütlerimizi yerine getireceğiz" ifadelerini kullandı. 

"YASA İLE İLGİLİ TÜRKİYE İLE KONUŞUYORUZ"

Gelecek yıl bahar ayında yürürlüğe girmesi öngörülen yeni terör yasasını hatırlatan Kristersson, "(Yasa ile ilgili) Türkiye ile konuşuyoruz. Artık bu durum bizim NATO ile birlikte terörizme karşı mücadeleye dahil olma gerçeğidir." değerlendirmesinde bulundu.

Kristersson, Türkiye'nin İsveç'in NATO üyeliğini onaylama sürecinin uzamasına da değinerek, "Konu şu anda Türkiye'nin elinde, Türkiye'nin görüşüne de saygı duyuyorum. İsveç ve Finlandiya olarak Türkiye ile yaptığımız anlaşma, Türkiye'nin güvenliğini çok ciddiye aldığımızı gösteriyor" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!