banner2

İstanbullular 2-8 ekim arasına dikkat: 4 gün boyunca sağanak yağış etkili olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Karadeniz ve Marmara Denizi için fırtına uyarısı yapıldı. Yarından itibaren başlayan yağışların cuma gününe kadar ülke genelinde etkili olacağı belirtildi. İstanbul'da 4 gün yağışlı hava bekleniyor.

Gündem 01.10.2022, 22:51 01.10.2022, 23:07
Abone ol
İstanbullular 2-8 ekim arasına dikkat: 4 gün boyunca sağanak yağış etkili olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü haftalık hava tahmin raporunu yayınladı. Hava tahmin raporuna göre, mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının 2 – 8 Ekim 2022 tarihleri arasında kuzey ve iç batı kesimlerde azalacağı, mevsim normalleri civarına düşeceği, doğu bölgelerde ise mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

YAĞIŞLAR ÜLKE GENELİNDE ETKİLİ OLACAK

Karadeniz, Batı Trakya ve İç Anadolu'nun bazı bölgelerinde pazartesi gününden itibaren yağış bekleniyor. Salı günü itibaren ise yağışlar ülkenin birçok yerinde etkili olacak. Yağışların İstanbul ve çevresinde de cuma gününe kadar etkili olması bekleniyor.

BİRÇOK BÖLGE İÇİN FIRTINA UYARISI YAPILDI

Batı Karadeniz'in doğusunda rüzgarın yarın akşam saatlerinden itibaren batı ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, Pazartesi günü sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Doğu Karadeniz'de rüzgarın yarın akşam saatlerinden itibaren batı ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75km/sa) fırtına, yer yer 9 kuvvetinde (90 km/sa) kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, Pazartesi günü öğle saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Marmara Denizi'nde ise rüzgarın yarın sabah saatlerinden itibaren batı ve uzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin edilirken, fırtınanın pazar günü öğle saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!