banner2

İstanbullu'nun ulaşım sorununa CHP işi çözüm şaşırtmadı: Yürümeyen merdivene duvar örüldü!

İBB'de göreve geldiği 2019 yılından bu yana toplu ulaşımı İstanbullu'nun çilesi haline getirdi. CHP'li Ekrem İmamoğlu, metro ve metrobüs istasyonlarındaki yürümeyen merdivenleri onaracağına akıllara zarar şekilde çözüm bulmaya devam ediyor. İBB'nin son olarak şaşırtmayan çözüm yolu yürümeyen merdivenlerin önüne panel çekerek duvar ördü.

Gündem 21.09.2023, 09:53 21.09.2023, 11:26
Abone ol
İstanbullu'nun ulaşım sorununa CHP işi çözüm şaşırtmadı: Yürümeyen merdivene duvar örüldü!

CHP yönetimindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) hizmetsizlik anlayışındaki skandalları bitmek bilmiyor. Magakentte son 4.5 yıldır vatandaşların çilesi haline gelen toplu ulaşımdaki aksaklıklar, İstanbulluları canından bezdirdi.

YÜRÜMEYEN MERDİVENLER HALKI CANINDAN BEZDİRDİ 

Bakımsızlık nedeniyle metrobüs, tramvay ve İETT otobüslerindeki arıza ve yangın olayları İstanbulluların can ve mal güvenliğini tehdit ederken, metrolarda çalışmayan yürüyen merdiven ve asansörler de halkı canından bezdirdi. Onlarca arızanın üstesinden gelemeyen İBB yönetiminin, yürütmeyi beceremediği merdivenlere bulduğu ilginç formül ise bu kadarda olmaz dedirtti.

YÜRÜMEYEN MERDİVEN GÖRÜNTÜSÜ KAPATILDI 

Bağcılar Metro İstasyonu'nda bozuk olan yürüyen merdivenleri aylardır tamir edemeyen İBB yönetimi, çözümü merdivenin önüne duvar örmekte buldu. Duvar paneline bir de kapı boşluğu oluşturuldu. Oda süsü verilen duvarla birlikte bozuk yürüyen merdiven görüntüsü de kapatılmış oldu. İBB'nin duvar ördüğü alana büfe yaptıracağı konuşuluyor. 

VATANDAŞLARDAN TEPKİ 

Gördükleri manzara karşısında hayrete düşen vatandaşlar ise tepki gösterdi. Vatandaşlar, "Yürüyen merdivenleri onarmak yerine komple kapatmak mı? Şaka değil, bu gerçek.  Yürüyen merdivenleri onarmak yerine komple kapattılar. İBB'nin zekasını(!) alkışlamalı. İBB yönetimi, sadece tamir edemediği yürümeyen/yürüyen merdivenin önüne değil halkla arasına da duvar örmüş oldu." açıklamasında bulundular. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!