banner2

İstanbulkart sahipleri dikkat! 1 Ocak'tan itibaren geçersiz olacak

Milyonlarca İstanbullunun kullandığı İstanbulkartlarda yeni dönem başlıyor. İstanbulkartını kişiselleştirmeyen vatandaşlar 1 Ocak'tan itibaren özel aktarma, ücret iadesi ve resmi tatillerde ücretsiz seyahat haklarından faydalanamayacak.

Gündem 08.12.2022, 10:37 08.12.2022, 11:38
Abone ol
İstanbulkart sahipleri dikkat! 1 Ocak'tan itibaren geçersiz olacak

İstanbulkart'ta yeni dönem başlıyor. İstanbulkartını kişiselleştirmeyen vatandaşlar 1 Ocak 2023'ten itibaren özel aktarma, ücret iadesi ve resmi  tatillerde ücretsiz seyahat gibi haklardan faydalanamayacak.   

İSTANBULKARTLARIN KİŞİSELLEŞTİRİLMESİ GEREKİYOR

Toplu taşımada kullanılan İstanbulkartların yeniyıla kadar kişiselleştirilmesi gerekiyor.

3 MİLYON İSTANBULKART HÂLÂ KİŞİSELLEŞTİRİLMEDİ

Megakent İstanbul'da toplam 22 milyon aktif İstanbulkart bulunuyor. Bunların ise 3 milyonu henüz kişiselleştirilmemiş durumda.

1 OCAK'TA SÜRE DOLUYOR

Kişiselleştirilmemiş İstanbulkartlar, 1 Ocak tarihinden itibaren yine toplu taşıma araçlarında kullanılabilecek. Ancak bu kartlara sahip kişiler, aktarma, ücret iadesi, resmi tatillerde ücretsiz seyahat gibi haklardan faydalanamayacak.

SADECE KIRMIZI KARTLARDA YAPILABİLECEK

Kişiselleştirme işlemi sadece kırmızı renkli anonim İstanbulkart’ta yapılabilecek.

Öğrenci, öğretmen, anne, 60 ve 65 yaş üstü gibi özel statüdeki İstanbulkartlar, mevcut haklardan faydalanmaya devam edecek.

Toplu taşıma kullanan vatandaşların 1 Ocak'tan sonra mağduriyet yaşamamak için İstanbulkart internet sitesi üzerinden işlemleri yapması gerekiyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!