Yandex Metrica

İstanbul'da trafik düzenlemesi! Valilik duyurdu: Bazı bağlantı yolları kullanılamayacak!

İstanbul'da trafik düzenlemesi! Valilik duyurdu: Bazı bağlantı yolları kullanılamayacak!

İstanbul Valiliği X sosyal medya hesabından, İçişleri Bakanlığının "Kurban Bayramı Trafik Tedbirleri Talimatı" yayımlandı. Trafik yoğunluğunun en aza indirilmesi ve yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçilmesi amacıyla alınan kararda yapılan açıklamada  D-100, Kuzey Marmara, TEM ve tüm bağlantı yolları ile kentin doğu çıkış yönünde seyretmesine izin verilmeyeceği bildirildi.

Gündem

14.06.2024, 10:34

İstanbul Valiliği, İçişleri Bakanlığının talimatıyla trafik yoğunluğunun en aza indirilmesi ve yaşanabilecek kazaların önüne geçilmesi amacıyla alınan kararlara ilişkin yazılı basın açıklaması yayınladı.

İstanbul'da ağır tonajlı araçların 14 Haziran Cuma günü saat 06.00'dan 16 Haziran Pazar günü 05.00'e kadar D-100, Kuzey Marmara, TEM ve tüm bağlantı yolları ile kentin doğu çıkış yönünde seyretmesine izin verilmeyeceği belirtildi. Ankara Emniyet Müdürlüğü de tedbir kararını sosyal medya hesabından bildirdi.

Kararda, ''İçişleri Bakanlığı'nın ''Kurban Bayramı Trafik Tedbirleri Talimatı'' gereğince;

14 Haziran Cuma günü saat 06.00'dan itibaren 16 Haziran 2024 Pazar günü saat 05.00'a kadar;

D-100 Karayolu,

O-7 (Kuzey Marmara Otoyolu)

O-3 TEM ve tüm bağlantı yolları ile ilimizin doğu çıkışı yönünde seyretmesine müsaade edilmemesine,

Selahattin Demirtaş'a 2.5 yıl hapis cezası daha! 95 yaşında hapisten çıkacak Selahattin Demirtaş'a 2.5 yıl hapis cezası daha! 95 yaşında hapisten... Haberi Görüntüle

İZİN VERİLECEK ÜRÜNLER AÇIKLANDI

Tedarik süreçlerinin aksamaması için bozulabilir gıdalar, canlı ve kesme çiçek, ilaç, tıbbi malzeme, posta süreli yayın, kurbanlık ile akaryakıt taşıyan kamyon, çekici, tanker cinsi araçların özellikle ana arterler haricindeki güzergahlarda, seyirlerine izin verilmesine karar verilmiştir.'' denildi.

Yapılan açıklamada, ağır tonajlı araçların doğu-batı yönünde şehre girmesine yönelik herhangi bir kısıtlama kararı alınmadığı belirtildi.

Marmaris'te tur teknesi alev alev yandı: Çok sayıda yaralı var Marmaris'te tur teknesi alev alev yandı: Çok sayıda yaralı var Haberi Görüntüle

ANKARA EMNİYETİ DE AÇIKLAMA YAPTI

Ankara Emniyet Müdürlüğü, kazaların önlenmesi amacıyla kamyon, çekici ve tanker cinsi araçların 14 Haziran saat 06.00'dan 16 Haziran saat 05.00'a kadar bazı yolları kullanamayacağı belirtildi. 

Ankara Emniyet Müdürlüğü, 2024 yılı Kurban Bayramı tatili ile 2023- 2024 Eğitim ve Öğretim yılının sona ermesinin aynı döneme denk gelmesi nedeniyle oluşabilecek trafik yoğunluğunun azaltılması ve trafik kazalarının önlenmesi amacıyla kamyon, çekici ve tanker cinsi araçların; 14 Haziran 2024 Cuma günü saat 06.00'dan, 16 Haziran 2024 Pazar günü saat 05.00'e kadar; D-750 Karayolu ile Anadolu Otoyolundan Gerede istikametine, D-200 Karayolundan ise Kırıkkale istikametine Ankara'dan itibaren (arada kalan bağlantı yollarından girişler dahil) seyirlerine izin verilmeyeceğini bildirdi.

Emniyetin paylaşımında, "Bu tür araçları kullanan sürücülerin, Ankara istikametine seyahatlerinde belirtilen tarih aralığına uyması büyük önem taşımaktadır" ifadelerine yer verildi . 

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading