banner2

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan cemevlerine ziyaret: Birlik beraberliğimize kast edenlere fırsat vermeyeceğiz

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya İstanbul'da cemevlerine ziyaret gerçekleştirdi. Muharrem ayı dolayısıyla gerçekleştirilen ziyarette Ankara’daki çirkin saldırıyı şiddetle kınadığını belirten Vali Yerlikaya, milletçe birlik ve beraberliği korumanın önemine değinerek bunu bozmak isteyenlere fırsat verilmemesi konusundaki hassasiyetin sürdürüleceğini ifade etti.

Gündem 03.08.2022, 17:54
Abone ol
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan cemevlerine ziyaret: Birlik beraberliğimize kast edenlere fırsat vermeyeceğiz

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Muharrem ayı münasebetiyle Kartal, Sarıgazi ve Karacaahmet Sultan Dergah'ını ziyaret etti. Vali Yerlikaya, Karacaahmet Sultan Dergâhı'nda Muharrem Ercan Dede ile bir araya geldi. Karacaahmet Sultan Türbesini ziyaret ederek dua eden Vali Yerlikaya buradaki görevliler ve vatandaşlar ile sohbet etti.

CEMEVİ TEMSİLCİLERİYLE BİRARAYA GELDİ

Daha sonra Kartal Cemevi'ni ziyaret eden Vali Yerlikaya, Selami Sarıtaş Dede ile Adalar, Kartal, Maltepe ve Pendik ilçelerindeki cemevlerinin temsilcileriyle görüştü. Günün son ziyaretini ise Sarıgazi Cemevine yapan Vali Yerlikaya, burada Mete Çelik Dede, Anadolu Yakası Çerağın Bileşenleri Sözcüsü Erdal Sağır ile Ümraniye, Çekmeköy, Sancaktepe ve Sultanbeyli ilçelerindeki cemevlerinin temsilcileriyle bir araya geldi.

ANKARA'DAKİ ÇİRKİN SALDIRIYI ŞİDDETLE KINADI

Vali Yerlikaya ziyaretleri sırasında, yakın zamanda Ankara'da gerçekleştirilen çirkin saldırıyı şiddetle kınadığını belitti. Milletçe birlik ve beraberliği korumanın önemine değinen Vali Yerlikaya, bunu bozmak isteyenlere fırsat verilmemesi konusundaki hassasiyet ve gayretlerin sürdürüleceğini söyledi.

YAS-I MATEM ORUÇ AÇMA BULUŞMASINA KATILACAK

Vali Yerlikaya ziyarette, 7 Ağustos Pazar günü bu yıl ikincisi düzenlenecek Yas-ı matem oruç açma buluşması davetini de yineledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!