banner2

İstanbul Valiliği ilk adımı attı: Evsizler için düğmeye basıldı! Hiç kimse sokakta yaşamayacak

İstanbul Valiliği, evsiz bireylerin barınma sorununa çözüm bulmak amacıyla harekete geçti. Vali Davut Gül'ün "İstanbul'da hiçbir insan sokakta yaşamamalı" yönergeleri doğrultusunda, sokaklarda yaşam mücadelesi veren evsiz vatandaşlar için kalıcı çözümler üretme çalışmaları başladı. Bu kapsamda, 23 Eylül Cumartesi günü ilk adım atıldı. Toplamda 69 evsiz vatandaş, kamu kurumları tarafından oluşturulan barınma merkezlerine yerleştirildi. 

Gündem 25.09.2023, 10:52 25.09.2023, 13:17
Abone ol

İstanbul Valiliği, Vali Davut Gül'ün "İstanbul'da hiç kimse sokaklarda yaşamamalı." talimatının ardından gerçekleştirilen çalışmanın ilk aşamasının tamamlandığını ve bu çalışmayla artık mega kentte hiç kimsenin sokakta yaşamayacağını duyurdu. 

İLK UYGULAMA 23 EYLÜL'DE YAPILDI

Valilik tarafından yapılan açıklamada, İstanbul'un sokaklarında yaşayan evsiz vatandaşların artık Valilik tarafından kalıcı bir şekilde kamu misafirhanelerine yerleştirildiği ve bu önemli adımın 23 Eylül tarihinde gerçekleştirildiği ifade edildi.

Evsizlerin kullandığı baraka ve kulübe gibi yerlerin ekipler tarafından toplandığı belirtilen açıklamada; çalışma ile ilgili şu ifadelere yer verildi:

  • İstanbul’da hiç kimse sokakta yaşamayacak.
  • Konaklama sorunu yaşayan vatandaşlarımız, kamuya ait evsiz misafirhanelerde veya gerektiğinde anlaşmalı otellerde konaklayacak.
  • Evsiz vatandaşlarımızın sağlık sorunları varsa, tedavi ve rehabilitasyon süreçleri izlenecek.
  • Talep eden evsizler, meslek edindirme kurslarına alınarak meslek edinmeleri sağlanacak.
  • İstanbul Valiliği’nin koordinasyonunda yürütülen çalışmalar Emniyet, Jandarma, Zabıta ve Sosyal Hizmet ekipler tarafından gerçekleştirilecek.
  • Çalışmayla, İstanbul’daki “EVSİZ” sorununun kalıcı olarak çözülmesi hedefleniyor.

112 ACİL HATTINDAN BİLGİ VERİLEBİLİR

Valilik tarafından yapılan açıklamada, evsiz bireyler ile ilgili bilgi vermek için '112 Acil' hattını aramaları söylendi. 


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!