banner2

İstanbul Valiliği açıkladı! Sel yardım ödemeleri başladı

İstanbul Valiliği İstanbul'daki su taşkınlarından zarar gören konutlar için 5 bin TL, iş yerleri için 10 bin TL yardım ödemesi yapılmaya başlandığını duyurdu.

Gündem 10.07.2022, 23:50
Abone ol
İstanbul Valiliği açıkladı! Sel yardım ödemeleri başladı

İstanbul Valiliği dün gece saatlerinde başlayan kuvvetli yağış sonrasında Haramidere’nin taşması sonucu Esenyurt’ta yaşanan su baskınları ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, yapılan incelemeler sonunda zarar gören konut ve iş yerleri için yardım ödemesi yapılmaya başlandığı duyuruldu.

18 MAHALLEDE 154 TESPİT

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, "Bayramın 1. günü gece saatlerinde başlayan kuvvetli yağış sonrasında Haramidere’nin taşması nedeniyle Esenyurt ilçemizdeki bazı ev ve işyerlerini su basmıştır. Mahallinde başlatılan Hasar-Zarar Tespit Komisyonu çalışmalarında; Yeşilkent ve Pınar mahalleleri başta olmak üzere 18 mahallede 134 konut, 15 işyeri, 3 fabrika, 1 dernek binası ve 1 caminin su baskınından zarar gördüğü tespit edilmiştir. Gün içerisinde yapılan çalışmalar neticesinde ev ve işyerlerindeki taşkın suyu ve birikinti temizliği tamamlanmıştır." ifadelerine yer verildi. 

YARDIM ÖDEMELERİ BAŞLADI 

Yardım ödemelerinin başladığı belirtilen açıklamada ,"Yapılan incelemelerin ardından; AFAD Başkanlığı ve Esenyurt Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından taşkından zarar gören konutlar için 5 bin TL, iş yerleri için 10 bin TL yardım ödemesi yapılmaya başlanmıştır. An itibariyle 60 konut ve 4 iş yerine ödemeler yapılmış olup, yardım ödemeleri devam etmektedir" denildi. 
Açıklamada ayrıca zarar gören konutlarda ikamet edenlerden barınma ihtiyacı bulunan 91 kişinun, KYK Mahir İz Erkek Öğrenci Yurdunda misafir edildiğini belirtilirken AFAD Başkanlığı koordinasyonunda başlatılan çalışmaların ilgili kurumlar, sivil toplum kuruluşları ve mahalle muhtarlıkları işbirliğiyle sürdürüldüğü ifade edildi

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!